10C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovčani u drugom poluvremenu ‘slomili’ Solinjane i osvojili oba boda

Prvo ime utakmice bio je raspoloženi Ivan Šnajder s 12 postignutih pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Solinu, u utakmici 8. kola Prve hrvatske lige Jug, pobijedili posljednjeplasiranu istoimenu domaću momčad rezultatom 30:20 i osvojili nova dva boda.

Nakon dobrog otvaranja utakmice, Karlovčani su popustili, nisu bili dovoljno čvrsti i pokretljivi i domaćin je prvih 30 minuta držao susret u neizvjesnosti. Srećom, u nastavku su karlovački rukometaši podigli razinu igre u oba smjera, učvrstili obranu, koristili kontre i polukontre, uspjeli ‘slomiti’ Solinjane i na koncu doći do uvjerljive pobjede.

Karlovac je u 7. minuti poveo 4:1 i činilo se da će vrlo brzo utakmicu u potpunosti usmjeriti na svoj mlin. Međutim, tada je došlo do manjeg opuštanja i domaćin je serijom 5:0 u 14. minuti preokrenuo na 6:4. Karlovčani su s tri pogotka u nizu ponovo vratili prednost (7:6), do odmora u dva navrata imali i +3 (11:8 i 12:9) i na poluvrijeme otišli s vodstvom 12:10.

Solinjani su početkom nastavka poravnali na 12:12, a Karlovac uzvratio serijom 4:0 i odmaknuo na 16:12. Kod 17:14 radi novu seriju od pet uzastopnih pogodaka, odlazi u 45. minuti na 22:14 i prelama utakmicu u svoju korist.

Prvo ime utakmice bio je raspoloženi Ivan Šnajder sa čak 12 pogodaka, Ćelić i Sudarić su dali po 4, Čakarić 3, Rukavina i Bačić po 2, a Horvat, Makarun i Janjanin po 1 gol. Radočaj je upisao 14, a Glumac dvije obrane.

Nakon 8. kola Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice s 12 bodova, tri manje od vodećeg Dubrovnika, a u sljedećem kolu dočekuje petoplasiranu momčad Trogira.

Ogulin sve bliže naslovu prvaka, Vatrogasac pobjedom u derbiju napravio veliki korak prema povratku u 1. ŽNL