10C° Ozalj

10C° Slunj

Karlovčani u velikom derbiju slavili nad vodećim Dubrovnikom, na zimsku stanku idu s tri boda zaostatka

Najbolji strijelac utakmice bio je Ivan Šnajder s 9 pogodaka.

KARLOVAC – U velikom derbiju 11. kola Prve hrvatske lige Jug, posljednjeg u jesenskom dijelu sezone, rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani pobijedili vodeću momčad Dubrovnika rezultatom 27:24 i nanijeli mu prvi ovosezonski poraz.

Za Karlovčane je ovaj derbi bio izuzetno bitan jer Dubrovčani su uoči njega imali čak pet bodova prednosti na ljestvici. Svima u domaćem taboru bilo je jasno da će samo pobjedom zadržati izglede da u proljetnom dijelu sezone dostignu goste i izbore plasman u Premijer ligu. Domaći stožer odlično je skautirao ‘gospare’, detektirao njihove najjače adute i karlovačka momčad do pobjede je došla prvenstveno zahvaljujući sjajnoj igri u obrani. Odlično se ‘hrvala’ s fizički moćnijim gostima, a svakako moramo istaknuti i vrlo dobre role mladih igrača, prvenstveno Rukavine i Ćelića, koji su svojom pozitivnom sportskom drskošću u završnici utakmice usmjerili karlovački vlak prema pobjedi.

Karlovac je od samog početka bio u vodstvu, a u 16. minuti je nakon kontre Šnajdera stigao do +3 (7:4).  U 24. minuti Dubrovčani se primiču na 9:8, na -1 su i pri rezultatu 10:9 i 11:10. Domaći onda odlično odigravaju završnicu, s tri pogotka dižu prednost na 14:10 i odlaze na odmor s +3 (14:11).

Početkom nastavka Karlovčani su u dva navrata ponovo na četiri pogotka viška (15:11 i 16:12), ali onda ulaze u malu krizu, ne uspijevaju zabiti nekoliko napada zaredom i u 43. minuti gosti poravnavaju na 17:17. Igra se tada pogodak za pogotkom sve do 49. minute, kada Begić i Sudarić iz protunapada zabijaju za 22:19. Šnajder tada ne koristi novu kontru, ali na drugoj strani spašava Radočaj i daje priliku Ćeliću da pogotkom digne vodstvo Karlovca na +4 (23:19). U 56. minuti Dubrovčani smanjuju na 24:22, a onda na scenu stupa mladi Ivan Rukavina. Zabija pogotke za 25:22 i 26:23, a 57 sekundi prije kraja iznuđuje sedmerac, kojeg Šnajder pretvara u konačnih 27:24.

Prvi strijelac utakmice bio je Ivan Šnajder s 9 pogodaka, Sudarić i Rukavina su dali po 4, Horvat 3, Begić i Ćelić po 2, a Capan, Karaula i povratnik Crnković po 1 gol. Vratar Radočaj prikupio je 11 obrana.

Karlovac će na zimsku stanku otići s 2. mjesta ljestvice sa 16 bodova, tri manje od vodećeg Dubrovnika, a u proljetni dio sezone krenut će sredinom veljače domaćim dvobojem s Biogradom.