22C° Ogulin

17C° Ozalj

20C° Slunj

Karlovčani uvjerljivo nadigrali Metalca, Šnajder ih ‘torpedirao’ s 11 pogodaka

U utakmici s puno pogodaka Karlovčani su oscilirali, ali su bili bolji suparnik i zasluženo osvojili oba boda.

KARLOVAC – Pobjedom 39:30 nad zagrebačkim Metalcem, rukometaši Karlovca na najbolji su mogući način otvorili proljetni dio sezone Premijer lige.

U domaćem dvoboju s posljednjeplasiranom momčadi lige, a i zbog pozicije na ljestvici, Karlovčani su pred sobom imali imperativ pobjede. U utakmici s puno pogodaka, u kojoj su obrane bile slabiji dio obje ekipe, Požegini su rukometaši oscilirali, ali su definitivno bili kvalitetniji protivnik i zasluženo osvojili oba boda. U najboljem trenutku nastavka rezultatski su se odvojili od Zagrepčana i ostatak dvoboja mogli su odigrati s puno manje pritiska. Prvo ime susreta bio je sjajni Ivan Šnajder, koji je ‘torpedirao’ Zagrepčane sa čak 11 pogodaka, a treba izdvojiti i zapaženu rolu Karla Capana, koji je odlično iskoristio svoju minutažu.

Gol za golom igralo se sve do 17. minute, kada je Šnajder prvi puta domaćima donio +2 (11:9). U 22. minuti Mrljak podiže prednost Karlovca na 15:11. Zagrepčani se uspijevaju vratiti na -2, a Smojver u posljednjoj minuti prvog dijela zabija za odlazak na odmor s tri pogotka viška (18:15).

Nakon samo tri minute u nastavku Karlovac bježi na pet pogodaka prednosti (21:16), a u narednih 11 rješava utakmicu. Serijom 7:4 odmiče na velikih 28:20 i pobjeda više nije dolazila pod znak pitanja. Zagrepčani su se do kraja utakmice još samo jednom uspjeli ‘spustiti’ na -6, a karlovački su rukometaši u završnici uspjeli ‘podebljati’ pobjedu na konačnih 39:30.

Kao što smo već napisali, prvo ime susreta bio je sjajni Ivan Šnajder s 11 pogodaka, Mrljak i Smojver su dali po 5, Capan, Obranović i Frketić po 3, Kordić, Hadrović i Bačić po 2, a Perajica, Milovac i Crnković po 1 gol. Denis Karić prikupio je ukupno 9 obrana.

Ovom pobjedom Karlovac se popeo na 6. mjesto ljestvice s 12 bodova, a u sljedećem kolu gostuje u Umagu.