11C° Ozalj

7C° Slunj

Karlovčanke pobjedom nad Velikom Goricom otvorile novu sezonu

Domaće igračice su odigrale u grču, ali i u takvom izdanju bile su kvalitetnije od suparnica i zasluženo uzele bodove.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca pobjedom su startale u novu sezonu skupine Sjever Prve B hrvatske lige. Večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 1. kola, nadigrale ekipe Velike Gorice s 3:0 u setovima.

Pomlađena domaća ekipa odigrala je uvodnu utakmicu sezone u popriličnom grču i nije prikazala najbolje od sebe, ali i u takvom izdanju bila je kvalitetnija od suparnica i zasluženo upisala tri boda. U prvom i trećem setu Karlovčanke su bile vrlo dominantne, a u drugom su im Velikogoričanke malo zaprijetile, ali nedovoljno da uzmu set.

Gošće su nešto bolje otvorile uvodnu dionicu utakmice i češće bile u vodstvu. Međutim, kod 10:9 za Velikogoričanke domaće igračice osvajaju čak 14 poena u nizu, odvajaju se na 23:10 i osvajaju set s 25:13. Nakon početnih 3:2 za gošće u drugom, Karlovčanke preokreću i dolaze do vodstva 12:7. Velikogoričanke im se primiču na 14:12, ali igračice trenerice Irene Zdjelar rade seriju 7:2, ponovo odmiču na 21:14 i činilo se da će i drugi set bez problema privesti kraju u svoju korist. No, uslijedio je pad u igri i gošće u završnici seta dolaze na samo dva poena zaostatka (23:21). Srećom, sljedeća dva poena Karlovčanke su odigrale koncentrirano i s 25:21 povele 2:0 u setovima. U trećem setu domaće su igračice malo podigle kvalitetu svoje igre i Velikogoričanke nisu imale velikih izgleda. Kod 7:3 karlovačke su odbojkašice serijom 13:1 otišle na visokih 20:4 i privele utakmicu kraju s 25:9.

U sljedećem kolu gostuju kod ekipe Kaštela iz Pribislavca.