10C° Duga Resa

9C° Ozalj

6C° Slunj

Karlovčanke prokockale dobivenu utakmicu i doživjele poraz od Novog Zagreba

Igračice trenera Zeca vodile su 2:1 u setovima i 22:18 u četvrtom, no neobjašnjivo su stale i Zagrepčanke su na koncu slavile s 3:2.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 16. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, izgubile od ekipe Novog Zagreba s 3:2 u setovima.

Večerašnji dvoboj potvrdio je ono u što smo sumnjali nakon utakmica s Dinamom i Vrbovcem – karlovačkim odbojkašicama nedostaje psihološka stabilnost u trenucima u kojima praktički dobivene utakmice trebaju privesti kraju. Protiv Dinama su vodile 2:0 u setovima i imale 11:6 u trećem setu pa su na koncu izgubile. Prošlog vikenda su u Vrbovcu ‘pregazile’ domaće u drugom i trećem setu, povele s 2:1, vodile u četvrtom pa tek utakmicu završile u petom. A večeras su protiv Zagrepčanki vodile 2:1 i 22:18 u četvrtom setu i na kraju izgubile. Trener Goran Zec definitivno će morati poraditi na psihološkoj stabilnosti svojih igračica jer u posljednje su tri utakmice zbog opisanih padova praktički izgubile pet bodova.

Zagrepčanke su bolje otvorile utakmicu i povele 9:4. Karlovčanke ih dostižu kod 11:11, ali gošće ponovo bježe na 16:12 i 17:13. Domaće odbojkašice poravnavaju na 19:19 i 20:20, ali onda gube tri uzastopna poena i Zagrepčanke dolaze do 23:20 i 24:21. Karlovčanke spašavaju dvije set lopte, ali ne i treću i gošće s 25:23 dolaze do prvog seta. Nisu igračice trenera Zeca pale zbog gubitka seta, već su zaigrale bolje i krenuo je preokret. Povele su u drugom setu 15:8, uskoro otišle i na 20:12 i glatko ga riješile u svoju korist s 25:15. Trećeg su otvorile vodstvom 6:2 i 13:7. Zagrepčanke su im se primakle na 14:12, no samo zakratko, jer su domaće koncentrirano odigrale nastavak seta i s 25:19 povele 2:1 u setovima.

Kod 22:18 u četvrtom setu Karlovčanke stale i propustile uzeti sva tri boda

U četvrtom setu gošće su vodile od početka. Kod 17:15 za Zagrepčanke karlovačke odbojkašice osvajaju pet uzastopnih poena, preokreću na 20:17 i dolaze do 22:18. Činilo se u tim trenucima da je utakmica u potpunosti u rukama Karlovčanki i da će je mirno privesti kraju i osvojiti sva tri boda. Međutim, neobjašnjivo staju i gošće sa sedam poena u nizu dobivaju set s 25:22 i odvode utakmicu u odlučujući peti. Karlovčanke otvaraju petu igru vodstvom 4:1, ali Zagrepčanke preokreću na 5:4 i dolaze do 8:6. Domaće igračice uzimaju četiri uzastopna poena, preokreću na 10:8, ali onda ponovo staju, gošće uzvraćaju sa četiri poena u nizu, vraćaju vodstvo (12:10) i s 15:11 završavaju utakmicu.

Nakon 16. kola Karlovac je ostao na 4. mjestu s 27, a Plavi zmaj na sedmom s 24 boda. U sljedećem kolu Karlovčanke gostuju u Zagrebu kod Don Bosca, a Dugorešanke kod Olimpika II.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani