12C° Ogulin

13C° Ozalj

10C° Slunj

Karlovčanke u domaćem ogledu s Novom Gradiškom mogle uzeti sve, a na koncu ostale praznih ruku

Nakon dobivenog prvog seta, domaće su odbojkašice vodile u drugom i trećem, ali su oba tijesno izgubile u završnicama.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras u Sportskoj dvorani, u utakmici 5. kola Prve hrvatske lige, nisu uspjele doći do prvih ovosezonskih domaćih bodova. Izgubile su od ekipe Nove Gradiške rezultatom 3:1 u setovima i upisale treći ovosezonski poraz.

Veliko razočaranje vladalo je u domaćim redovima nakon susreta jer bila je to utakmica u kojoj su Karlovčanke mogle uzeti sve, a na koncu su ostale praznih ruku. Istina, nisu večeras odigrale tako dobru partiju kao prošlog vikenda na gostovanju kod Don Bosca, kada su preokretom slavile s 3:2, no ne možemo se oteti dojmu da je ekipa Nove Gradiške, kako se to zna reći u sportu, bila zrela za poraz. Griješile su gošće više no što smo očekivali, nudile Karlovčankama dosta prilika, ali, nažalost, one ih večeras nisu iskoristile.

Odlično su domaće odbojkašice otvorile utakmicu i povele 5:1. Vodile su sve do 16:14, kada im gošće rade seriju 5:1 i preokreću na 19:17. Uzele su Karlovčanke tri poena u nizu i vratile vodstvo (20:19), ali istom mjerom odmah su uzvratile gošće i ponovo povele (22:20). Domaće poravnavaju na 22:22, ali gošće ipak stižu do set lopte (24:23). Kolaković dobrim napadom poravnava, a novim poenom nakon toga do set lopte stižu karlovačke odbojkašice. Gošće spašavaju prvu, Kolaković još jednim kvalitetnim napadom donosi drugu, na koju sjajno reagira blok Luketić-Banjavčić i Karlovčanke s 27:25 dolaze do vodstva. Gošće bolje otvaraju drugi set i dolaze do vodstva 6:2. Karlovčanke se bude, stiži ih i preokreću na 15:11. Imale su domaće i 18:14, a u završnicu seta stižu s vodstvom 21:19. Nažalost, gošće preokreću na 22:21 i dolaze do dvije set lopte (24:22). Prvu Kolaković spašava dobrim napadom, no na drugoj kapetanica Dujmović puca izvan terena i Nova Gradiška s 25:23 dolazi do poravnanja.

Gošće bolje otvaraju i treći set (6:3), ali u nastavku igre ponovo Karlovčanke pojačavaju ritam i preokreću na 13:9. Kod 15:13 Nova Gradiška preokreće na 16:15, ali domaće ponovo vraćaju prednost na svoju stranu i dolaze do 22:21. Međutim, tu ponovo staju, gošće preokreću i dolaze do dvije set lopte. Prvu serviraju izvan terena, ali drugu iskorištavaju i još jednom s 25:23 dolaze do 2:1 u setovima. Narušio je gubitak trećeg seta psihološku stabilnost Karlovčanki, koje u četvrti kreću vrlo slabo (0:5). Tračak nade pojavljuje se kada smanjuju na 12:10, ali nakon toga ponovo padaju. Gošće odlaze na 19:13 i stižu na prag pobjede (24:19). Domaće spašavaju četiri meč lopte i smanjuju na 24:23, ali petu Nova Gradiška koristi i s 25:23 dolazi do pobjede.

Nakon 5. kola Karlovac je pao na 8. mjesto ljestvice s 5 bodova, a u sljedećem kolu gostuje kod petoplasirane ekipe Dubrovnika.