10C° Ogulin

5C° Ozalj

Karlovčanke uzele prvi set pa u nastavku utakmice pale i izgubile od Zadranki

Trener Goran Zec imat će u nastavku sezone jako puno posla i morat će pronaći načina kako smanjiti oscilacije u igri svoje ekipe.

KARLOVAC – Treći uzastopni poraz u Prvoj hrvatskoj ligi doživjele su odbojkašice Karlovca večeras u Sportskoj dvorani. U dvoboju 7. kola izgubile su od ekipe Zadra rezultatom 3:1 u setovima.

Prevelike oscilacije i brojne pogreške ne praštaju se u prvoligaškom rangu. To su i večeras naučile karlovačke odbojkašice, u ogledu s kvalitetnom zadarskom ekipom, koja nije odigrala utakmicu za pamćenje, ali je tijekom cijelog susreta nemilosrdno koristila sve što su joj Karlovčanke ponudile. Trener Goran Zec imat će još jako puno posla. Želi li sa svojim igračicama zadržati prvoligaški rang, morat će naći načina kako smanjiti velike oscilacije u igri, ali i pronaći odgovor na pitanje zašto njegova ekipa, umjesto da raste, nakon osvojenog seta gotovo redovito pada u igri. A upravo to dogodilo se večeras. Karlovčanke su odlično odigrale i dobile uvodni set, a onda u nastavku susreta odigrale bitno lošije.

Vrlo izjednačen bio je početak prve dionice utakmice, a onda su Zadranke prve došle do dva poena prednosti (10:8). Kod 12:10 Karlovčanke s tri uzastopna poena preokreću na 13:12, a gošće uzvraćaju istom mjerom i vraćaju prednost (14:13). Odličnim servisima Tjaše Malnar domaće ponovo preokreću na 18:15, stižu na 20:16, a onda i do 24:20. Na set loptu zadarski napad odlazi izvan igrališta i Karlovčanke s 25:20 dolaze do početne prednosti.

Očekivali smo da će dobitak seta dati dodatna krila domaćim igračicama, koje su shvatile da se mogu nositi s favoriziranim Zadrankama, no umjesto toga se dogodio neobjašnjiv pad. Niti servis niti prijam servisa u domaćem sastavu više nije bio na razini prvog seta, a gošće su to itekako znale iskoristiti. Drugi set otvorile su vodstvom 7:2 i ubrzo otišle na 16:6. Karlovčanke su se uspjele približiti na 19:14, ali serijom 5:1 Zadranke stižu do 24:15. Domaće spašavaju dvije set lopte, no treću gošće iskorištavaju i s 25:17 poravnavaju. Treći set bio je gotovo kopija drugog. Ponovo su Karlovčanke krenule loše, Zadranke povele 6:1, dignule prednost na 17:7 i završile ga s vrlo uvjerljivih 25:15.

Četvrtu dionicu utakmicu domaće se započele bolje i povele 6:4, ali bilo je to kratkog vijeka. Zaredale su s greškama, slabim prijamima servisa i Zadranke su prvo preokrenule na 9:8, a onda se i odvojile na 16:10. Karlovčanke su serijom 5:1 smanjile na 17:15, ali odmah nakon toga izgubile pet uzastopnih poena i gošće su otišle na 22:15. Probudila se domaća publika kad su igračice trenera Zeca potom smanjile na 23:21, no novi poen doveo je Zadranke do tri meč lopte. Dvije su Karlovčanke spasile, ali ne i treću pa su gošće s 25:23 završile utakmicu.

Nakon 7. kola Karlovac je ostao na 8. mjestu ljestvice s 5 bodova, a u srijedu ga očekuje teško gostovanje kod drugoplasirane Mladosti II.