10C° Duga Resa

9C° Ozalj

6C° Slunj

Karlovčanke uzele sva tri boda u Sisku, Dugorešankama nakon velike borbe samo bod u Vrbovcu

Igračice trenera Zeca nisu pružile igru kakvu mogu, no ipak su ostvarile zacrtano, dok su ‘zmajice’ jako oscilirale u Vrbovcu i na koncu izgubile s 3:2.

U današnjim dvobojima 19. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige odbojkašice Karlovca opravdale su status favoritkinja i u Sisku nadigrale istoimenu domaću ekipu s 3:0 u setovima, dok je Plavi zmaj nakon velike borbe u Vrbovcu s 3:2 poražen od ekipe Vrbovca.

Karlovčanke su u Sisak stigle sa samo jednim ciljem – protiv posljednjeplasiranog domaćina uzeti sva tri boda. Na koncu su ih i osvojile, ali igra koju su pružile bila je ispod razine na kakvu su nas navikle. Nakon prilično uvjerljivo osvojenog prvog seta, u preostala dva su se mučile i osvojile ih teže od očekivanog.

Utakmicu su otvorile vodstvom 6:2. Siščanke su ih sustigle kod 12:11, ali su onda igračice trenera Zeca ‘dodale gasa’, serijom 9:1 otišle na 21:12 i završile set s 25:18. Drugi domaće igračice otvaraju vodstvom 6:0, nakon čega su se Karlovčanke pribrale, zaigrale svoju igru i preokrenule na 12:9. U završnici seta došle su do 23:17 i činilo se da će ga bez problema privesti kraju. Međutim, Siščanke uzimaju pet poena u nizu i stižu do 23:22, a nakon toga spašavaju i dvije set lopte i poravnavaju na 24:24. Srećom, u sljedeća dva poena igračice trenera Zeca bile su koncentrirane i s 26:24 došle do 2:0 u setovima. Treći je bio prilično izjednačen, Karlovčanke su imale malo vodstvo, no sredinom igre Siščanke preokreću na 16:14. Osvajaju tada Karlovčanke četiri poena u nizu i ponovo vraćaju vodstvo (18:16), no samo zakratko jer s nova tri poena domaće dolaze do novog vodstva (19:18). Uzvraćaju karlovačke odbojkašice s tri poena u nizu, vraćaju prednost (21:19) i završavaju utakmicu s 25:20.

‘Zmajice’ nakon 0:2 uspjele poravnati, ali izgubile u petom

Dugorešanke su u Vrbovec također išle po pobjedu, no nakon čak dva sata i 20 minuta borbe poražene su s 3:2 u setovima. U utakmicu su ušle vrlo loše i Vrbovčanke su povele sa 14:2. Uspio je trener Dino Vasiljević tada ‘razbuditi’ svoje igračice, koje su zaigrale bitno kvalitetnije i počele topiti prednost domaćina. U završnici seta stigle su na 22:21, ali su tada izgubile sljedeća dva poena i Vrbovčanke su s 25:23 uzele početnu igru. U drugom je prednost skakala s jedne na drugu stranu, no niti jedna ekipa nije se uspjela odvojiti. ‘Zmajice’ su u završnicu ušle s vodstvom 22:21 i 23:22, no Vrbovčanke suz uspjele preokrenuti i s 26:24 doći do pomalo neočekivanih 2:0 u setovima.

Unatoč zaostatku od 2:0, Dugorešanke nisu potonule i dobro su krenule u treći set. Otvorile su ga vodstvom 8:2 i pobjegle na 19:6. Vrbovčanke su uspjele smanjiti na 19:11, ali iznenađenja nije bilo i ‘zmajice’ su s 25:18 smanjile rezultat. Četvrti je bio sličan drugom – ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a onda su u završnicu domaće ušle s 20:18. Tada Dugorešanke preokreću na 23:21 i završavaju igru s 25:23 i odvode utakmicu u peti set.

Na krilima izjednačenja igračice trenera Vasiljevića krenule su u odlučujuću igru vodstvom 5:2. Nažalost, tada su posustale i Vrbovčanke preokreću na 12:8. ‘Zmajice’ uzimaju četiri poena u nizu i poravnavaju na 12:12, ali gube naredna tri i domaće s 15:12 dolaze do pobjede.

Nakon 19. kola Karlovac je ostao na 4. mjestu ljestvice s 34 boda, a Plavi zmaj na sedmom s 28. U sljedećem kolu Karlovčanke dočekuju vodeći Kitro Varaždin, a Dugorešanke šestoplasirani zagrebački Don Bosco.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani