Radio Mrežnica
KOŠARKA Podijeli

Košarkaši Šanca slavili u Puli i upisali prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu

Najbolji u redovima Karlovčana bio je Filip Mileta sa 16 koševa i 10 skokova

Košarkaši Šanca večeras su u Puli, u utakmici 9. kola Prve muške lige, nadigrali posljednjeplasiranu domaću Pulu 1981 rezultatom 75:64 i došli do svoje prve ovosezonske pobjede u gostima.

Novi trener Marijo Gašparović uspješno je debitirao na klupi karlovačkog prvoligaša i očito je promjena trenera u zimskoj stanci polučila neke pozitivne pomake u momčadi. Iako je suparnik bio trenutno posljednjeplasirana ekipa lige, naši su košarkaši pokazali karakter i jednu vrlo izjednačenu utakmicu u završnici uspjeli usmjeriti u svoju korist.

Puljani su bolje ušli u utakmicu i nakon četiri i pol minute igre poveli 12:5. ‘Probudili’ su se tada naši, serijom 10:0 preokrenuli na 15:12 i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 19:15. Nakon minute i pol u drugoj dionici utakmice Šanac je vodio 24:19, no tada su domaći napravili seriju 12:2 i prešli u vodstvo 31:26. Tri i pol minute prije kraja četvrtine Puljani su imali 34:30, ali su karlovački košarkaši bolje odigrali završne minute i na poluvrijeme otišli s prednošću 39:36.

Držao je Šanac minimalno vodstvo do tri minute prije kraja treće četvrtine, kada domaća momčad poravnava na 52:52. Minutu prije završetka na semaforu je ponovo izjednačenje (56:56), a Šanac u završnih 10 minuta igre ipak ulazi s +2 (58:56). U minutu i pol igre u zadnjoj četvrtini karlovački su košarkaši napravili ključnu seriju. Sa sedam uzastopnih poena odvojili su se na 65:56, a pet minuta i dvadeset sekundi prije kraja došli su i do svoje najveće prednosti na utakmici (71:58) i mirno susret priveli kraju.

Najbolji u momčadi Šanca večeras je bio Filip Mileta sa 16 koševa i 10 skokova, Kraljić je ubacio 18 poena, Josipović 13, Češković 12 (uz 8 asistencija), Panjević 9, a Požar 7 koševa.

Šanac je ostao na 8. mjestu ljestvice s 13 bodova, koliko ima i sedmi Istrauni, a u sljedećem kolu dočekuje trećeplasiranu momčad Agrodalma iz Zagreba.