16C° Slunj

Sport KOŠARKA Podijeli

Košarkaši Šanca u Zadru ispali iz Kupa Krešimira Ćosića

Karlovčani zaigrali bez Legovića i Škrtića, a tijekom susreta ostali i bez Panjevića i Tomića

Košarkaši Šanca oprostili su se od natjecanja u Kupu Krešimira Ćosića već na prvoj stepenici. Večeras su u Zadru, u susretu 1. pretkola, izgubili od domaćeg drugoligaša Sonika-Puntamike rezultatom 91:69.

Trener Bašović nije mogao računati na Legovića i Škrtića, kao i već duže ozlijeđenog Kraljića, a već u prvom poluvremenu zadesile su ga nove nevolje. Prvo je ostao bez Panjevića, koji je završio na šivanju arkade, a onda i Tomića, koji je morao na klupu zbog udarca u leđa. S gotovo nikakvom mogućnosti rotacije, Karlovčani se nisu mogli nositi s rastrčanim domaćinom, koji je na kraju zasluženo uvjerljivo slavio.

Zadrani su otvorili utakmicu sa 6:0, pred kraj prve četvrtine imali su i 23:11, a Šanac je smanjio na 23:14. Već nakon nepune dvije minute u drugoj dionici utakmice domaćin je pobjegao na +15 (29:14), u 17. minuti je vodio 40:20, a na poluvrijeme je otišao s prednošću 47:28.

Nakon dvije minute u nastavku Karlovčani su smanjili na -15 (49:34), no serijom 9:0 Zadrani ponovo bježe na visokih 58:34. U zadnjih 10 minuta igre ušlo se s +26 za domaće (70:44), a Šanac je na početku te četvrtine s 8 uzastopnih koševa smanjio na 70:52. Malo više od dvije minute prije kraja Zadrani su došli do najveće prednosti na utakmici (89:60), a karlovački su košarkaši u samoj završnici ublažili poraz.

Najbolji u momčad Šanca bio je Mileta s 24 koša i 11 skokova, Češković je ubacio 22, Josipović 11, Požar 6, a Lipak i Mataković po 3 poena.

Sljedeću utakmicu karlovački košarkaši igraju 2. prosinca, kada u sklopu Prve muške lige gostuju u Splitu kod momčadi Universitasa.

Ana Latković, Tamara Lipovšak, Tara Stipetić, Leonardo Gnjilac i Tin Mihalić prvaci regije Zapad