15C° Ogulin

10C° Ozalj

11C° Slunj

Krpanovi izabranici poraženi od Engleske

Nakon boljeg prvog poluvremena, naši su u nastavku pali, a Englezi dominaciju okrunili pogocima Dobbina i Ilinga-Juniora.

KARLOVAC – Reprezentacija Hrvatske igrača do 16 godina večeras je na Čavlekovom stadionu, u međunarodnoj prijateljskoj utakmici odigranoj u sklopu Kampa Hrvatskog nogometnog saveza, poražena od vršnjaka Engleske rezultatom 2:0.

Bio je to dvoboj s dva potpuno različita poluvremena. U prvih 40 minuta izabranici Petra Krpana bili su bolji protivnik, imali loptu u nogama i prikazali više od Engleza. Međutim, u nastavku su prilično pali, nisu uputili niti jedan udarac na vrata, a izabrana vrsta s Otoka je potpuno dominirala, stvarala prilike i bolju igru okrunila s dva pogotka.

Naši su prvi puta zaprijetili preko Kanižaja u 9. minuti udarcem preko grede. U 20. minuti Crnac je imao stopostotnu priliku, ali je s nekoliko metara, iz idealne situacije, uputio loptu pored vratnice. Tri minute kasnije Ćubelić tuče također pored vratnice, a Englezi su najbliže pogotku bili u 31. minuti. Bellingham je opalio s ruba kaznenog prostora, lopta je okrznula nekog od naših i malo promijenila smjer, ali je vratar Zadro uspio reagirati i nogama je odbiti preko grede. U 35. minuti stvorila se gužva pred golom Engleza nakon ubačaja Brekala iz slobodnog udarca s desne strane, ali naši nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu.

I onda smo u nastavku gledali potpunu dominaciju Engleza. Već u 42. minuti Norris je pucao pored vratnice, a samo minutu kasnije Musiala je bio u odličnoj situaciji, ali su naši u posljednji tren blokirali njegov udarac i odbili u korner. U 52. bilježimo novi pokušaj Bellinghama pored vratnice, a na isti način završio je i udarac glavom Hagana sedam minuta kasnije. U 69. minuti Engleska je povela. Nakon ubačaja iz kuta hrvatska obrana ostavila je nepokrivenog Lewisa Dobbina, koji je s prve vratnice nogom savladao Zadru. Šest minuta kasnije Gordon se našao u dobroj situaciji u kaznenom prostoru Hrvatske, njegov udarac je blokiran, no odbijenu loptu Samuel Iling-Junior glavom šalje u mrežu za konačnih 2:0.

Sutra od 18 sati na stadionu u Dugoj Resi snage će odmjeriti reprezentacije igrača do 15 godina Hrvatske i Albanije.