18C° Slunj

Sport JUDO Podijeli

Leon Šutej državni prvak u kategoriji do 30 kg za dječake do 14 godina

Do naslova državnog prvaka došao je s dvije ubilježene pobjede.

Leon Šutej, mladi član Judo kluba Duga Resa, osvojio je naslov državnog prvaka u kategoriji do 30 kg u konkurenciji dječaka do 14 godina na Prvenstvu Hrvatske za djecu i juniore održanom jučer u Splitu.

Do najsjajnijeg odličja došao je s dvije pobjede i zlatnim se slovima upisao u povijest dugoreškog kluba. Naime, ovo je 24. medalja Judo kluba Duga Resa na državnim prvenstvima, ali tek četvrta zlatna, a tri dosadašnje osvojio je aktualni Šutejev trener Luka Boljar.

Lovro Jurčević je u kategoriji preko 66 kg dječaka do 14 godina ubilježio pobjedu i dva poraza te zauzeo 7. mjesto, a Frane Martinjaš (juniori do 66 kg – dva poraza) i Luka Boljar (juniori do 81 kg – dva poraza) su ostali bez plasmana.

MAČEVANJE

Rumunj Rosu pobjednik Međunarodnog kampa Karlovac 2019., Antonio Gojak zauzeo 2. mjesto