-2C° Ozalj

-1C° Slunj

Minimalni poraz rukometaša Karlovca u pripremnoj utakmici u Ivanić Gradu

Najefikasniji u karlovačkom sastavu bio je Capan s 5 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Ivanić Gradu, u svojoj trećoj pripremnoj utakmici za novu sezonu Prve hrvatske lige Jug, minimalno poraženi od domaćeg prvoligaša Ivanića rezultatom 27:26.

U sastavu nije bilo Begića i Frketića, ali pojavio se Janjanin, koji je u ponedjeljak krenuo s treninzima. Prvo poluvrijeme Karlovčani su odigrali prilično slabo, pogotovo u obrani, djelovali su umorno, no u nastavku su bili bolji. Trenerica Rašić gotovo 40 minuta forsirala je uigravanje 3-2-1 obrane, koju su njeni igrači odigrali toplo-hladno, a kad su u posljednjih dvadesetak minuta prešli na 5-1, gotovo su sustigli prednost domaćih. Svakako treba pohvaliti trkačko izdanje momčadi, koje je bilo na zavidnoj razini, dok je realizacija ponovo ‘štekala’, ali u ovoj fazi priprema to je još uvijek razumljivo.

Ivanićani su bolje krenuli u susret i u 12. minuti poveli 8:3. Karlovčani su tek tada ulovili ‘radnu temperaturu’ i kako je poluvrijeme odmicalo, topili su prednost domaćina. U završnici prvog dijela primakli su se na 14:13, ali su samu završnicu ponovo odigrali slabije pa su domaći rukometaši na poluvrijeme odnijeli 3 pogotka viška (17:14).

Kao što smo napomenuli u uvodu, Karlovac je u nastavak opet krenuo s 3-2-1 obranom, koja nije najbolje funkcionirala. Domaćin se odvojio i u 41. minuti došao do +8 (26:18), ali kad su naši rukometaši prešli na 5-1, stvari su sjele na svoje mjesto i do kraja utakmice primili su samo jedan pogodak. Serijom 6:0 smanjili su prednost Ivanića na 26:24, ali za više od minimalnog poraza nije bilo vremena.

Najraspoloženiji u karlovačkoj momčadi bio je Capan s 5 pogodaka, Bačić je dao 4, Čakarić i Boka po 3, Mrljak, Crnković i Bajac po 2, a Horvat, Janjanin, Bosiljevac, Katavić i Ribić po 1 gol. Radočaj je imao 3, a Glumac 6 obrana.

U subotu će Karlovac nastupiti na turniru u Križevcima. U polufinalu će igrati protiv domaćeg KTC-a, dok će se u drugom polufinalnom ogledu sastati zagrebački Metalac i Dugo Selo.

Aquaestil u unaprijed odigranom susretu 8. kola Superlige upisao pobjedu nad zagrebačkom Mladosti