14C° Ogulin

15C° Ozalj

Mladi Hrvati nakon raspucavanja jedanaesteraca poraženi od Austrijanaca

Jedini pogodak za Hrvatsku postigao je Vinko Rozić u 15. minuti.

DUGA RESA – Hrvatska U16 reprezentacija danas je na gradskom stadionu, u utakmici 2. kola UEFA razvojnog turnira, poražena od Austrije nakon izvođenja jedanaesteraca rezultatom 5:4.

Mladi Hrvati, koji su u 1. kolu slavili nad Islandom 4:3, poveli su pogotkom Vinka Rozića u 15. minuti. Austrijanci su u nastavku, u 56. minuti, uspjeli poravnati preko Omoregiea, a kako je pravilima turnira određeno da se u slučaju neodlučenog ishoda izvode jedanaesterci, pristupilo se raspucavanju. U njemu su spretniji bili Austrijanci, slavili ukupnim rezultatom 5:4 i osvojili dva boda, dok je Hrvatskoj pripao jedan.

U drugom dvoboju ovog kola, odigranom danas na Čavlekovom stadionu u Karlovcu, Island je nadigrao Boliviju rezultatom 3:0. Nakon 2. kola Austrijanci su vodeći s 5 bodova, Hrvatska ima 4, Island 3, dok je Bolivija bez bodova.

U nedjelju od 10:30 na Čavlekovom stadionu igraju Bolivija i Hrvatska, a od 13 sati u Lučkom Austrija i Island.

Turnir se igra u sklopu UEFA U16 razvojnog kampa, a reprezentacije će sutra trenirati u Karlovcu, Dugoj Resi i Malom Erjavcu.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani