10C° Ogulin

10C° Ozalj

10C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

Mladi Hrvati napravili veliki preokret u drugom poluvremenu i pobjedom nad Slovačkom otvorili kvalifikacije za završnicu Europskog prvenstva

Tri pogotka u pobjedi naših zabio je Fran Vukelić, dva Toni Rendić, a jednog Vicko Radić.

KARLOVAC – Odličnom igrom u drugom poluvremenu i velikim preokretom, hrvatska U19 futsal reprezentacija večeras je u Sportskoj dvorani nadigrala Slovačku 6:2 i pobjedom otvorila nastup u kvalifikacijskoj skupini za plasman na završnicu Europskog prvenstva.

Pred ne baš pretjerano popunjenim tribinama, ali u solidnoj atmosferi, Slovaci su u prvih 20 minuta igre bili bolji protivnik i na poluvrijeme otišli s vodstvom 2:0. Odlično su stajali na terenu, sjajno se kretali i našim reprezentativcima nisu dopustili ni malo slobodnog prostora. Međutim, u nastavku je na parket izašla evidentno goropadnija Hrvatska, Slovaci više nisu mogli držati onako visok ritam iz prvog dijela, što su mladi Hrvati znali iskoristiti i na koncu doći do uvjerljive pobjede.

Prva prijetnja naših stigla je u 4. minuti, a dvije minute kasnije naši su imali udarac iz kuta, iz kojeg je sijevnula brza kontra Slovaka, koju je Jozef Koricina pretvorio u 0:1. U 13. minuti Adriano Darrer je u dobroj situaciji za poravnanje, ali Kollar brani, a minutu kasnije Slovaci tresu gredu. Kako se bližio kraj prvog dijela, mladi Hrvati su sve više preuzimali inicijativu, imali više loptu u nogama i ‘pleli mrežu’ oko suparničkih vrata. U 17. minuti Josip Jurlina je umalo zabio iz slobodnog udarca, a u istoj minuti u šansi je i Mateo Mužar. I onda opet hladan tuš za hrvatske navijače. Slovaci su u 18. minuti izveli udarac iz kuta, odlično se pred naša vrata ubacio Koricina i svojim drugim pogotkom povisio na 2:0. Pokušao je u posljednjoj minuti prvog dijela Jurlina još jednim dalekomentnim udarcem, ali od slovačkog igrača lopta je skrenula pored vratnice.

Pet pogodaka Hrvatske unutar 10 minuta igre

I onda se u nastavku situacija na parketu potpuno preokrenula. U 22. minuti Jurlina još jednom okušava udarac, ali bez rezultatske promjene, a odmah nakon toga bilo je opasno pred hrvatskim golom, ali je Nikola Čizmić u dva navrata sjajno reagirao. Vratnica Vicka Radića u 24. minuti bila je samo uvod u ono što je uslijedilo. Minutu kasnije Toni Rendić snažnim prizemnim udarcem ‘probija’ Kollara za 1:2, u 25. Čizmić odlično zaustavlja opasan slobodan udarac Slovaka, a u 28. minuti Fran Vukelić se fantastično oslobađa dvojice suparničkihj igrača i zabija za izjednačenje. Probudio je taj pogodak domaće navijače, koji su započeli s glasnijom podrškom našim mladim igračima, a oni su im to na najbolji način vratili. U 30. minuti odličan volej puca Radić, ali Kollar brani, a dvije minute kasnije Hrvatska dolazi do vodstva. Ponovo je na sceni Vukelić, koji se oslobađa svog čuvara i onda iskosa s desne strane ‘zakucava’ loptu pod gredu nemoćnog Kollara za 3:2. Već u sljedećoj minuti, nakon Jurlininog ubačaja iz kuta, Rendić diže prednost naših na 4:2, a Vukelić svojim trećim pogotkom u 33. minuti postavlja 5:2 na semaforu. Još dvije prilike imali su naši preko Vukelića i Mužara, a onda je u 38. minuti, nakon protunapada, Radić postavio konačnih 6:2. Pokušali su Slovaci do kraja utakmice s vađenjem vratara i igračem više u polju ublažiti poraz, ali to im nije pošlo za nogom.

U prvoj utakmici današnjeg programa Engleska je pobijedila Italiju 2:1. Talijani su u pretposljednjoj minuti, u igri bez vratara, došli do izjednačenja, ali su se onda odlučili ‘kockati’ do kraja i nastavili s takvom igrom. Englezi su to kaznili u posljednjoj minuti i došli do pobjede.

Sutra od 16 sati igraju Slovačka i Italija, a naši od 18:30 sati odmjeravaju snage s Englezima.