24C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

Mladi Hrvati poraženi od Španjolske i ostali bez plasmana u Argentinu

Božo Sučić zabio jedini pogodak za naše, iskazao se i vratar Nikola Čizmić

KARLOVAC – U odlučujućem susretu kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre mladih 2018. u Buenos Airesu, odigranom danas u Sportskoj dvorani, futsal reprezentacija Hrvatske poražena je od Španjolske sa 4:1 i nije uspjela izboriti plasman u Argentinu.

Mladi Hrvati odigrali su vrlo dobru utakmicu i bili izuzetno borbeni svih 40 minuta, no treba priznati da su Španjolci bili bolji i potpuno zasluženo osvojili 1. mjesto na turniru. Od samog početka susreta radili su jaki pritisak na naše igrače, koji nisu uspijevali razviti svoju igru i većim dijelom dvoboja lopta je bila u nogama ‘furije’.

Španjolci su stvorili dvije dobre prilike u 2. i 5. minuti, a prva naših stigla je u 7. preko Darrera nakon brzog protunapada. U 8. minuti ‘furija’ je imala još dvije dobre situacije, nakon kojih bilježimo dobar udarac minutu kasnije i dobru obranu vratara Saida Amara. U 16. minuti naši su tražili kazneni udarac jer je lopta, čini se, nakon udarca, pogodila u ruku jednog španjolskog igrača unutar šesterca, a u 18. su naši napravili peti akumulirani prekršaj pa im je prijetio kazneni udarac na drugoj strani. Zadnju priliku u prvom dijelu Španjolci su imali točno minutu prije isteka vremena, ali je Čizmić dobro intervenirao.

Španjolci ‘slomili’ naše u nastavku

Nakon samo 11 sekundi igre u nastavku Španjolska je povela pogotkom Torresa Salazara s lijeve strane, a naši su poravnali dvije minute kasnije golom Bože Sučića i vratili se u igru. U 25. minuti Darrer je zamalo zakasnio na jedan dobar ubačaj s lijeve strane i nije uspio ubaciti loptu u španjolsku mrežu, a u sljedeće tri Španjolci su imali tri dobre situacije, no u sve tri iskazao se naš vratar Čizmić. Ipak, u 30. minuti ‘furija’ je preko Povilla Cerdeire stigla do nove prednosti. Sučić je samo minutu kasnije mogao poravnati, no njegov udarac obranio je španjolski vratar. Naši su se, u želji da dođu do poravnanja, malo više otvorili i ‘furija’ je 33. i 35. minuti imala tri dobre situacije za povećanje vodstva. U istoj minuti kada su imali tu posljednju dobru priliku ipak su došli do 3:1 preko Cebriana Romera, a Mayor Gonzalves je u 37. minuti zabio za konačnih 4:1.

U prvoj utakmici današnjeg dana Belgija je nadigrala Kazahstan sa 6:4 pa je Španjolska na koncu osvojila prvo, Hrvatska drugo, Belgija treće, a Kazahstan posljednje 4. mjesto.