19C° Ozalj

18C° Slunj

Mladi Karlovčani izgubili, ali dobro namučili favorizirani Rovinj

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Ivan Rukavina sa 7 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca II večeras su u Sportskoj dvorani, u dvoboju 4. kola Druge hrvatske lige Zapad, izgubili od momčadi Rovinja rezultatom 35:31 i upisali svoj drugi ovosezonski poraz.

Mlada Požegina momčad odigrala je vrlo dobru utakmicu i pošteno namučila Rovinjane, koji su, uz Senj, glavni kandidati za naslov prvaka u ovom rangu natjecanja. Nedostajalo joj je čvršće igre u obrani u nastavku, kao i iskustva. U situacijama kada je imala priliku potpuno se primaknuti gostima, brzopleto je prokockala par napada, no upravo ovakvi dvoboji prava su prilika za kaljenje mladih karlovačkih igrača.

U vrlo izjednačenom prvom dijelu Karlovac je vodio 3:1, 7:5, 8:6 i 9:8, ali i gosti su imali razdoblja kada je prednost bila na njihovoj strani (4:3, 5:4, 10:9, 13:11 i 15:13). U samoj završnici Baršić i Hreljac su zabili pa se na odmor otišlo pri rezultatu 15:15.

Početak nastavka usmjerio je zapravo utakmicu na mlin Rovinjana. Karlovčani su zapucali nekoliko napada i napravili par tehničkih pogrešaka, a gosti serijom 6:1 otišli na 21:16. Držali su tih +5 sve do rezultata 27:22, a onda su domaći u 46. minuti smanjili na 28:26. Imali su dva napada za -1 i nisu ih realizirali, a Rovinjani su se opet odvojili na 31:27. Golovima Horvata i Magdića Karlovac se ponovo primaknuo na -2 (31:29) i još jednom imao napad za dolazak na samo pogodak zaostatka, ali opet nije iskoristio priliku, Rovinjani su otišli na 33:29 i osigurali pobjedu.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Ivan Rukavina sa 7 pogodaka, Magdić je dao 6, Antonio Ćelić 4, Horvat i Janjanin po 3, a Baršić, Hreljac, Šepac i Dujmić po 2 gola.

U sljedećem kolu Dubovac-Gaza gostuje u Puli kod Arena-Jadrograda, a Karlovac II kod Buzeta II.

MAČEVANJE

Rumunj Rosu pobjednik Međunarodnog kampa Karlovac 2019., Antonio Gojak zauzeo 2. mjesto