30C° Ozalj

26C° Slunj

Nakon što su se oslobodili grča, Karlovčani se razigrali i ‘pomeli’ Trogirane

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Tomislav Sudarić sa 7 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 9. kola Prve hrvatske lige Jug, uvjerljivo nadigrali momčad Trogira rezultatom 36:21.

Od Trogirana, petoplasiranih na ljestvici, očekivali smo veći otpor. Držali su se dobro prvih 20 minuta, ali samo zato što su domaći u utakmicu ušli mlako i u grču. Kada su ga se oslobodili i zaigrali svoju prepoznatljivo čvrstu igru u obrani i raznovrsno u napadu, ‘pomeli’ su goste s parketa i vrlo uvjerljivo došli do nova dva boda. U karlovačkom sastavu debitirao je novi kružni napadač Tomislav Karaula, čijom izvedbom u obje faze igre u klubu mogu biti zadovoljni.

Mlak ulazak domaćih u utakmicu Trogirani su iskoristili i u 5. minuti poveli 4:1. Imali su i 6:3, a onda su Karlovčani poravnali na 6:6. Posljednje vodstvo u dvoboju gosti su imali u 18. minuti (10:9), a onda je Karlovac sve konce utakmice preuzeo u svoje ruke. Pomogli su malo i gosti, točnije njihov Trivković, koji je u 23. minuti zbog učestalih prigovora zaradio 2+2 minute isključenja, a onda je pogriješila i gostujuća klupa, uvevši prerano isključenog igrača u igru pa su Trogirani zaradili nove 2 minute kazne. Sve to domaći su obilato iskoristili i velikom serijom 8:1 u 28. minuti preokrenuli na 17:11 te na poluvrijeme otišli s 19:12.

Početak nastavka ponovo je pripao gostima koji su smanjili na 19:14 i 20:15, ali bilo je to sve od njih večeras. Karlovac je ponovo ubacio u višu brzinu, stisnuo obranu, iskontrirao ih, novom serijom 7:0 u 47. minuti odmakao na velikih 27:15 i razriješio pitanje pobjednika. Trenerica Tanja Rašić do kraja susreta pružila je priliku svim igračima s klupe, koji su solidno odradili svoje role i svi se upisali u listu strijelaca.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Tomislav Sudarić sa 7 pogodaka, Šnajder je dao 5, Ćelić i Rukavina po 4, Horvat, Karaula i Bačić po 3, Čakarić i Capan po 2, a Begić, Janjanin i Šepac po 1 gol. Radočaj je prikupio 10, a Domjančić 2 obrane.

Karlovac će ostati na 2. mjestu ljestvice sa 14 bodova, a u sljedećem kolu gostuje kod momčadi Metkovića Mehanike.