20C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Nema bodova za rukometaše Karlovca ni na gostovanju u Rijeci

Vanjska linija, načeta ozljedama, nije bila na pravoj razini, a porazu su kumovali i slabija obrana i veliki broj tehničkih grešaka

Ni na gostovanju kod do ovog kola posljednjeplasiranog Zameta rukometaši Karlovca nisu uspjeli doći do prvih ovosezonskih gostujućih bodova. Štoviše, u večerašnjoj utakmici 9. kola Premijer lige u Rijeci doživjeli su prilično uvjerljiv poraz rezultatom 31:24.

Liječnička služba kluba uspjela je za večerašnju utakmicu osposobiti i Obranovića i Ostarčevića i Perajicu, no oni nisu bili u mogućnosti odigrati na visokoj razini, pogotovo u napadačkoj fazi igre, a bez njihovog kvalitetnog učinka Karlovac nije u stanju doći do bodova. Kad na to još pridodamo i slabije izdanje obrane i čak 11 tehničkih grešaka, jasno je zašto se naši rukometaši i iz Rijeke vraćaju praznih ruku.

Prvih 12 minuta Karlovac je bio bolji. Imao je u tri navrata +2 (3:1, 4:2 i 5:3), ali onda je zaradio nekoliko isključenja i upisao par promašaja i u sljedećih 9 minuta Riječani su napravili seriju 8:2 i potpuno preokrenuli susret. Odvojili su se na 11:7 i otišli na poluvrijeme s vodstvom 15:11.

S dva pogotka u uvodu nastavka Zamet je pobjegao na velikih 17:11. Obranović je s dva gola vratio na -4 (17:13), no to je bio i najmanji zaostatak do kojeg su Karlovčani uspjeli doći u drugom dijelu. U 38. minuti Perajica je još jednom naše primaknuo na 4 pogotka zaostatka (19:15), ali već u 45. Riječani su stigli do najveće prednosti na susretu (24:17) i usmjerili utakmicu ‘na svoj mlin’. U 54. minuti Ostarčević je svojim prvim i jedinim golom smanjio vodstvo Zameta na 26:21, ali su domaći posljednjih 5 minuta odigrali bolje i ponovo prednost podigli na konačnih +7.

Najraspoloženiji u slabom izdanju naše ekipe bio je Ivan Šnajder sa 7 pogodaka, Smojver je dao 5, Obranović 4, Perajica 3, a Hadrović, Crnković, Mrljak, Ostarčević i Frketić po 1 gol. U prvom dijelu odlični Karić na kraju je prikupio 8, a Radočaj 4 obrane (2 sedmerca).

U sljedećem kolu, prvom u drugom dijelu prvenstva, karlovački rukometaši gostuju u Zagrebu kod momčadi Dubrave.

MAČEVANJE

Rumunj Rosu pobjednik Međunarodnog kampa Karlovac 2019., Antonio Gojak zauzeo 2. mjesto