29C° Ogulin

27C° Ozalj

27C° Slunj

Nogometaši Slunja pobijedili Croatiju, Karlovac 1919 nadigrao Gaja

Jura Jurčević donio pobjedu ‘bijelima’, a Antonijo Turkalj zabio pobjednički pogodak za ‘plavo-bijele’

KARLOVAC, SLUNJ – Nogometaši Slunja i Karlovca 1919 ostvarili su pobjede u posljednjim domaćim susretima u jesenskom dijelu sezone Četvrte lige Središte. U dvobojima 14. kola Slunjani su s 2:1 nadigrali Croatiju iz Hrastja, a Karlovčani s 1:0 Gaj iz Mača.

Desetkovani ‘bijeli’ su na igralište Zubac istrčali bez ‘pocrvenjelih’ Plivelića i Špehara te ‘požutjelog’ Turkalja, a i već nakon 19 minuta igre bili su u rezultatskom zaostatku. Gosti su poveli preko Pižira iz kaznenog udarca. Nakon primljenog pogotka napravili su pritisak na goste, dobro se borili i do poravnanja stigli u 44. minuti pogotkom Jure Jurčevića. Na samom početku nastavka, u 48. minuti, Jurčević je svojim drugim golom doveo ‘bijele’ u vodstvo i dao svojoj momčadi novi vjetar u leđa. Međutim, u zadnjih 10-15 minuta susreta domaći su pali snagom pa su se grčevito branili, ali su se i uspjeli obraniti i osvojiti tri boda kojima sui prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

‘Plavo-bijeli’ su također imali kadrovskih problema i u dvoboj protiv do ovog kola drugoplasiranog Gaja krenuli su bez kapetana Štefančića. Već u 5. minuti Turkalj je bio u dobroj situaciji, ali je loše primio loptu pa je domaći vratar ispred njega stigao intervenirati, a u 28. minuti Karlovčani su bili najbliže pogotku. Hudorović je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta se odbila od jednog igrača gostiju, ali je vratar Gaja sjajnom intervencijom ‘izvadio’ loptu ispod grede i odbio u korner. Četiri minute kasnije prvu dobru priliku imali su gosti, a u 38. minuti njihov Vujica je iz krasno izvedenog slobodnog udarca uzdrmao gredu. Zadnju odličnu prigodu u prvom dijelu propustio je Magdić za domaće, opalivši iz dobre situacije iskosa s desne strane pored vratnice. Gaj je u nastavk krenuo puno ofenzivnije i pritiskao je Karlovčane vrlo visoko pa su domaći vrlo teško izlazili iz svoje polovice. U 57. minuti Konta je morao napustiti igru zbog teške ozljede prsta, a prvu priliku u nastavku Karlovac 1919 imao je tek u 65. minuti preko Hudorovića. Trenutak odluke dogodio se u 75. minuti. Novinić se hrabro zabio među dvojicu gostujućih braniča, oboren je i glavni sudac, koji je inače u svih 90 minuta pokazao elementarno neznanje u kriteriju dodjeljivanja javnih opomena, pokazao je na bijelu točku, s koje je Antonijo Turkalj bio siguran i zabio za pobjedu. Gosti su nakon gola još dodatno stisnuli, no Karlovčani su se vrlo čvrsto postavili i nisu im dopustili da dođu do prilike. Štoviše, zadnje dvije na utakmici imali su domaći preko Jakovića i Novinića, no ostalo je 1:0.

U posljednjem jesenskom kolu Slunj gostuje u Strmcu Samoborskom kod Save, a Karlovac 1919 u Zaboku kod Mladosti.

Ogulin krenuo u obranu naslova pobjedom nad Dugom Resom 1929, Dobra iz Svetog Petra namučila Slunj