14C° Ozalj

15C° Slunj

Nova pobjeda rukometaša Karlovca: u Grabriku ‘pao’ riječki Zamet

Najefikasniji u karlovačkom sastavu večeras je bio Ivan Rukavina s 5 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u dvorani Osnovne škole Grabrik, u prijateljskoj utakmici, pobijedili momčad Zameta rezultatom 27:24 i nastavili niz pobjeda u sklopu priprema za novu sezonu.

Iako smo očekivali da ćemo u dvoboju s riječkim premijerligašem dobiti jasniju sliku o snazi karlovačke ekipe, i nakon večerašnje utakmice teško je dati neku konkretniju procjenu jer i Riječani su pomladili momčad pa definitivno više nisu onako snažni kao prošle sezone. Bilo je i večeras dosta tehničkih grešaka u domaćoj ekipi jer je trenerica Rašić opet puno rotirala, no vidjeli smo dobro obrambeno izdanje, puno trke i borbenosti, te kvalitetnih kontri i polukontri.

Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 12:12, no od početka su u vodstvu bili gosti. Od uvodnih 3:1 Riječani su najčešće imali tih +2, sve do same završnice prvog dijela, u koju su ušli s 12:10. No, Čakarić i Sudarić su pogocima u zadnje dvije minute odveli Karlovac na odmor bez rezultatskog zaostatka. Golom Obranovića u prvoj minuti nastavka naši su došli do prvog vodstva u susretu (13:12), a onda su kod 16:15 pogocima Capana, Rukavine i Obranovića pobjegli na +4 (19:15). U 47. minuti Šnajder je podignuo vodstvo Karlovca na 23:17, no Riječani su iskoristili rotacije u domaćoj momčadi i u 56. minuti poravnali na 24:24. Sama završnica ipak je pripala našima, koji su golovima Šnajdera, Hrvojevića i Obranovića postavili konačnih 27:24.

Najefikasniji u karlovačkom sastavu bio je Rukavina s 5 pogodaka, Šnajder i Obranović dali su po 4, Horvat 3, Čakarić, Crnković, Mrljak i Sudarić po 2, a Hrvojević, Capan i Bačić po 1 gol. Radočaj, Glumac i Domjančić zajedno su upisali 14 obrana.

Sljedeću pripremnu utakmicu Karlovac će odigrati sljedeće srijede, 19. rujna, na domaćem parketu protiv Crikvenice.