14C° Ogulin

13C° Ozalj

Nova uvjerljiva pobjeda rukometaša Dubovca-Gaze

Karlovčani su već u prvom dijelu stvorili lijepu prednost, koju su u nastavku dodatno povećali.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u Sportskoj dvorani upisali još jednu uvjerljivu pobjedu u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U dvoboju 2. kola nadigrali su momčad Verude iz Pule rezultatom 34:21.

Kvaliteta je apsolutno bila na strani Karlovčana, koji su, kao i prije tjedan dana u Rijeci u susretu sa Zametom II, put prema pobjedi trasirali već nakon prvih 30 minuta igre. Odigrali su dobru obranu i stekli prednost, koju su u nastavku, unatoč rotacijama u momčadi, još dodatno povećali, a da nisu promašili još nekoliko čistih zicera u kontranapadima, mogli su slaviti još uvjerljivije.

Pogocima Krupe-Jurića, Kordića i Matije Belavića domaći su odmah na početku poveli 3:0, a u 13. minuti, nakon tri uzastopna gola Gvozdanovića, imaju već 10:4. U samoj završnici prvog dijela dolaze do +8 (19:11), ali Puljani s dva pogotka smanjuju i na odmor se odlazi pri rezultatu 19:13.

U nastavku Karlovčani bez problema održavaju 6-7 pogodaka prednosti, a onda kod 26:19 zabijaju tri gola u nizu i u 48. minuti dolaze do +10 (29:19). Trener Dino Prezelj u preostalom je vremenu dao priliku igračima s klupe, koji su solidno iskoristili svoju minutažu i povećali prednost na konačnih +13.

U visokoj pobjedi Karlovčana najefikasniji je bio Zlatko Gvozdanović sa 7 pogodaka, Kordić, Blašković i Čavlović su dali po 4, Matija Belavić, Luketić i Mandić po 3, Marić i Boljkovac po 2, a Krupa-Jurić i Rozgaj po 1 gol. Prezelj i Horvat su imali po 7 obrana.

Naš drugi predstavnik u ovom rangu natjecanja, Karlovac II, sutra od 19:15 sati u Sportskoj dvorani dočekuje momčad Zameta II iz Rijeke.

‘Plavo-bijeli’ slavili na posljednjem ovosezonskom gostovanju, nadigrali Gradiće s 5:2