4C° Ozalj

0C°

Očajni Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu izgubio od momčadi Gradića

Pogotke za domaću momčad zabili su Matija Štefančić i Borna Pausić.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 14. kola Četvrte lige Središte, poraženi od momčadi Gradića rezultatom 3:2.

‘Plavo-bijeli’ su potpuno podbacili i odigrali najlošiju ovosezonsku domaću utakmicu. Izuzmemo li Kontu i Žitka, koji su već duže ozlijeđeni, nastupili su u najjačem sastavu, ali podcijenili su suparnika, koji je u Karlovac stigao kao pretposljednja momčad lige, odigrali mlako, bezidejno, bez dovoljno trke i borbenosti i dogodila im se repriza Moslavine. A skromni gosti, koji su doputovali sa samo 12 igrača, iskoristili su ponuđeno, zasluženo slavili i došli do svoje četvrte ovosezonske pobjede.

Prvih dvadesetak minuta prilika nije bilo, a onda su u dva navrata zaprijetili gosti. Prvo kontranapadom na kojeg je djelić sekunde zakasnio njihov napadač u kaznenom prostoru, a onda i dobrim udarcem s ruba kaznenog prostora malo pored vratnice. I onda su domaći poveli. Turkalj je sjajnom dubinskom loptom uposlio Matiju Štefančića, ovaj stigao na nju prije vratara, prebacio ga i onda s par metara, prije gostujućeg braniča, ubacio loptu u praznu mrežu. Nakon vodećeg pogotka činilo se da će se utakmica odvijati u pravom smjeru za ‘plavo-bijele’. Četiri minute kasnije Novinić je zaprijetio glavom, a onda u 34. minuti, nakon sjajne okomite lopte Štefančića, Mamić se našao oči u oči s vratarom, ali je pucao pored vratnice. Međutim, dvije minute kasnije stigla je kazna. Demirović je ‘zaspao’ na jedan prizeman ubačaj s desne strane na prvu vratnicu i Armin Abazi lako pogađa za 1:1. U pretposljednjoj minuti imali su Gradići stopostotnu šansu za vodstvo, ali ovog puta Demirović je odlično reagirao.

Lucijanić je u nastavak krenuo s Mićunovićem i Muminovićem umjesto Marinića i Rakocije i prvi su zaprijetili domaći u 55. minuti preko Pausića. Ali u 62. minuti gosti su povukli brzu kontru, na povratnu loptu natrčava Marko Župetić i na semaforu je 1:2. Utakmica se potpuno otvorila, Karlovac 1919 je krenuo po poravnanje, a gosti vrebali protunapade. U 69. minuti umalo su Gradići zabili i treći, no Joha je očistio s crte, a četiri minute kasnije domaći su došli do izjednačenja. Na ubačaj Mićunovića s desne strane iz slobodnog udarca najviše je skočio Borna Pausić i glavom pogodio za 2:2. Navalili su tada domaći još više prema gostujućim vratima u želji da dođu do sva tri boda, ali i ostavljali previše prostora za kontranapade. U 83. minuti Novinić je pokušao glavom, ali udarac je bio preslab, a onda u 87. minuti potpuni šok. Nakon jedne polukontre, Toni Štefner opalio je s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila nekog u domaćoj obrani, prevarila Demirovića i odsjela u mreži za potpuno neočekivanu pobjedu gostiju 2:3 i veliki kiks Karlovca 1919.

Sljedećeg vikenda, u posljednjem jesenskom kolu, Karlovčani gostuju u Petrinji kod Mladosti.

Zoretić i Vukelja srebrna i brončana na 3. Otvorenom prvenstvu Srednje Hrvatske u Velikoj Gorici