9C° Ozalj

6C° Slunj

Odbojkašice Karlovca nadigrale Kitro Varaždin i ubilježile treću pobjedu u nizu

Karlovčanke su i večeras oscilirale, ali su borbenošću i zrelošću zaslužile sva tri boda.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 3. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, pobijedile ekipu Kitra Varaždina s 3:1 u setovima i nastavile pobjednički niz u novoj sezoni.

Nakon domaćeg dvoboja s Velikom Goricom i gostovanja kod ekipe Kaštela, ogled s Varaždinkama, prošlogodišnjim doprvakinjama, bio je prva prava ovosezonska provjera za igračice trenerice Irene Zdjelar. I večeras je kod mlade domaće ekipe bilo oscilacija, što je očekivano, ali odigrala je vrlo zrelu i borbenu utakmicu i potpuno zasluženo osvojila sva tri boda.

U uvodnom setu Karlovčanke su povele 14:8, a onda je stiglo prvo razdoblje krize i Varaždinke su preokrenule na 17:16. Ipak, domaće vraćaju koncentraciju, serijom 5:1 dolaze ponovo u prednost (21:18) i osvajaju set s 25:21. I u drugi su karlovačke odbojkašice krenule bolje od gošći i vodile do 10:7. Onda su ponovo upale u ‘crnu rupu’ i Varaždinke su preokrenule na 17:14 te zadržale vodstvo do kraja seta (25:19). Gubitak seta nije poremetio igru Karlovčanki, koje su u sljedećoj dionici igre vodile od početka do kraja. Kada su im se Varaždinke približile na 21:20, uzele su tri uzastopna poena i došle do četiri set lopte (24:20). Gošće su tri uspjele spasiti, ali ne i četvrtu i Karlovac je ponovo došao do vodstva u setovima (25:23).

Kada su varaždinske odbojkašice povele u četvrtom setu s velikih 11:3, činilo se da ćemo gledati peti set. Međutim, trenerica Zdjelar je izmjenama i minutama odmora uspjela ‘probuditi’ svoju ekipu, koja je fenomenalnom serijom 11:1 preokrenula na 14:12. Varaždinke su s tri poena u nizu ponovo vratile vodstvo (15:14), ali samo zakratko jer su Karlovčanke uzvratile istom mjerom i ponovo preuzele prednost (17:15). U samoj završnici, kod 19:19, naše odbojkašice uzimaju tri poena, odlaze na 22:19 i završavaju utakmicu s 25:20.

Nakon 3. kola Karlovac je na 4. mjestu ljestvice s 8 bodova, jednim manje od vodeće Mladosti II, a u sljedećem kolu gostuje upravo kod trenutnog lidera lige, kojeg vodi karlovački trener Goran Zec.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani