10C° Duga Resa

9C° Ozalj

6C° Slunj

Odbojkašice Karlovca osvojile očekivana domaća tri boda protiv Siska

Prva postava uvjerljivo je dobila prva dva seta, a onda su se igračice s klupe u trećem mučile sa Siščankama.

KARLOVAC – Očekivana tri boda osvojile su odbojkašice Karlovca večeras u Sportskoj dvorani, u utakmici 8. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige. Nadigrale su posljednjeplasiranu ekipu Siska s 3:0 u setovima.

Skromne Siščanke su u dosadašnjih šest odigranih utakmica osvojile samo dva seta i Karlovčanke su bile velike favoritkinje. Prva dva seta domaće su, sukladno kvaliteti, uvjerljivo dobile, a u trećem je trenerica Irena Zdjelar pružila priliku igračicama s klupe. Gošćama se tada ukazala prilika za osvajanje seta, ali povratkom glavnih igračica na parket sve je sjelo na svoje mjesto i Karlovčanke su na koncu slavile s 3:0.

U prva dva seta, kako smo napomenuli, razlika u kvaliteti bila je velika i prva postava Karlovčanki bez problema se obračunala s gošćama. Nakon 25:11 u prvom, trenerica Zdjelar je već krajem drugog počela uvoditi igračice s klupe, koje su uspjele dovršiti set s 25:5. Međutim, u treći su ušle premlako, Siščanke su od početka vodile i došle do 22:17. Tada karlovačka trenerica ponovo na parket vraća najjaču postavu, koja preokreće rezultat na konačnih 25:23.

Kako je utakmica u Zagrebu između Novog Zagreba i Don Bosca prekinuta (neslužbeno doznajemo da je domaća ekipa napustila parket zbog pristranog suđenja u korist gošći), Karlovčanke su se privremeno probile na 3. mjesto ljestvice s 18 bodova, koliko ima i drugoplasirano zaprešićko Nebo. A u sljedećem kolu, u derbiju kola, Karlovac gostuje u Zaprešiću.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani