9C° Duga Resa

9C° Ogulin

9C° Ozalj

9C° Slunj

Odbojkašice Karlovca pružile slabu partiju u Dubrovniku i upisale četvrti ovosezonski poraz

U karlovačkoj ekipi danas je nedostajalo i borbenosti i agresivnosti i koncentracije.

Odbojkašice Karlovca danas su u Dubrovniku, u utakmici 6. kola Prve hrvatske lige, poražene od domaće ekipe Dubrovnika s 3:0 u setovima.

Slično kao i prošlog vikenda u domaćem ogledu s Novom Gradiškom, i danas su Karlovčanke pokazale veliku nesigurnost u završnicama setova. Istina, danas su odigrale dosta slabiju utakmicu, nedostajalo je i borbenosti i agresivnosti i koncentracije, prilično se osjetio nedostatak Dore Vrbanić, Vuk je nastupila ozlijeđena, ali i u takvom odnosu snaga mogle su napraviti više. Međutim, evidentan je nedostatak iskustva u karlovačkoj ekipi, prvenstveno nedostatak iskustva igranja u prvoligaškom društvu. Karlovčanke su nove u ovom rangu, suparnice su jake i, što je najvažnije, ne praštaju pogreške. Svaka pogreška se kažnjava, a igračice trenera Zeca danas su protiv Dubrovčanki napravile previše grešaka da bi došle do boljeg rezultata.

Otvaranje susreta bilo je sjajno. Karlovčanke su povele 4:0 i odmah domaćeg trenera prisilile na minutu odmora. I nakon toga su, uz manje oscilacije, držale vodstvo i došle do 18:13. I tada je krenuo pad u igri. Dubrovčanke su serijom 7:1 okrenule na 20:19, Karlovac s nova dva poena ponovo stigao do minimalne prednosti (21:20), ali kod 22:22 domaće osvajaju ključna dva poena, dolaze do set lopte (24:22) i iskorištavaju drugu za 25:23.

Početnih 6:3 za domaće u drugom setu Karlovčanke stižu kod 6:6. Dubrovčanke serijom 6:1 odlaze na 12:7, a karlovačke se odbojkašice s tri uzastopna poena primiču na 12:10. Sustižu Dubrovčanke pri 13:13, ali domaće ponovo odlaze na 17:14. Trener Zec minutom odmora smiruje ekipu i Karlovčanke smanjuju na 17:16, ali samo zakratko, jer domaće uskoro odlaze na 23:18 i dolaze do drugog seta s 25:19.

Treća dionica utakmice bila je vrlo izjednačena u prvom dijelu, a onda su Karlovčanke povele 14:11. Domaće uzvraćaju serijom 6:1 i preokreću na 17:15, a karlovačke odbojkašice poravnavaju na 17:17 i drže set u egalu do 20:20. Tada Dubrovčanke uzimaju četiri poena za 24:20 i završavaju susret s 25:21.

Nakon 6. kola Karlovac je ostao na 8. mjestu ljestvice s 5 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje ekipu Zadra.

SPORTSKA SRIJEDA

Odbojkašice Karlovca gostuju kod Mladosti II, gradski dvoboj rukometaša Karlovca II i Dubovca-Gaze