9C° Ozalj

6C° Slunj

Odbojkašice Karlovca rutinski osvojile sva tri boda u Sisku

Slavile su protiv posljednjeplasirane domaće ekipe s 3:0 u setovima.

Odbojkašice Karlovca danas su u Sisku, u susretu 19. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, pobijedile domaću ekipu Siska rezultatom 3:0 u setovima.

U dvoboju s posljednjeplasiranom ekipom lige Karlovčanke nisu pružile ni približno dobru igru kao u prošlotjednoj velikoj pobjedi nad zagrebačkim Don Boscom, ali razlika u kvaliteti bila je obilno na njihovoj strani pa su, možemo konstatirati, rutinski došle do bodova. Igra nije bila tečna, ali odigrale su onoliko koliko treba, iskoristile pogreške suparnica i zasluženo slavile.

U prvom setu Karlovčanke su kod 3:3 uzele šest poena u nizu i otišle na 9:3. Siščanke su im se približile na 16:15, ali uzvratile su s tri uzastopna poena, odmakle se na 19:16 i uzele set s 25:18. U drugom su od početka krenule dobro, povele 6:2 i čvrsto držale vodstvo sve do krajnjih 25:18. A u trećem su domaće igračice držale priključak do 8:8. Tada igračice trenerice Zdjelar sa četiri poena u nizu odmiču na 12:8. Siščanke im se malo primiču na 16:14, ali Karlovčanke ponovo dodaju gasa, odlaze na 19:14 i završavaju utakmicu s 25:16.

Četrnaestom ovosezonskom pobjedom Karlovčanke su ostale na 4. mjestu ljestvice sa 41 bodom i približile se trećeplasiranom zaprešićkom Nebu na samo bod zaostatka, uz utakmicu manje. U sljedećem kolu dočekuju upravo Zaprešićanke i imat će priliku preskočiti ih i zasjesti na 3. poziciju.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani