10C° Duga Resa

9C° Ozalj

6C° Slunj

Odbojkašice Karlovca spasile dvije meč lopte i iščupale pobjedu u Belici

Igračice trenerice Zdjelar dosta su oscilirale, ali i pokazale karakter u ključnim trenucima utakmice.

Odbojkašice Karlovca danas su u Belici, u vrlo uzbudljivom i neizvjesnom susretu 2. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, pobijedile domaću ekipu Kaštela iz Pribislavca s 3:2 u setovima i upisale drugu ovosezonsku pobjedu.

U vrlo bučnoj domaćoj atmosferi mlade su Karlovčanke, što je bilo za očekivati, djelomično podlegle pritisku i odigrale utakmicu punu oscilacija, ali su u najvažnijim trenucima pokazale karakter, spasile dvije meč lopte i na kraju ipak ubilježile novu pobjedu.

Prvi set bio je vrlo izjednačen do same završnice, u kojoj su domaće igračice kod 18:17 uzele pet poena u nizu, otišle na 23:18 i dobile ga s 25:21. Karlovčanke su se na najbolji način vratile u drugom. Odmah na startu povele su 6:2, uskoro povećale vodstvo na 14:7 i bez problema ga privele kraju s uvjerljivih 25:15. Dobro su otvorile i treći i povele 12:6. Međutim, u nastavku seta su popustile, domaće su ih sustigle i ponovo je set otišao u izjednačenu završnicu. I ponovo su se u takvoj završnici bolje snašle igračice Kaštela. Kod 20:19 za Karlovac osvojile su pet uzastopnih poena, preokrenule na 24:20, karlovačke odbojkašice smanjile na 24:23, ali set je s 25:23 otišao na stranu domaće ekipe.

Dobitak seta dao je poleta ekipi Kaštela, koja je bolje krenula u četvrtu dionicu utakmice. Vodila je od početka seta i u završnicu stigla s 23:19. Karlovčanke su smanjile na 23:22, ali domaće su uskoro stigle do dvije meč lopte (24:22). Igračice trenerice Irene Zdjelar spasile su obje i došle do set lopte (25:24), koju nisu iskoristile, ali jesu sljedeću i s 27:25 odvele utakmicu u odlučujuću petu igru.

Peti set bolje su otvorile Pribislavčanke i povele 8:5. Kod 10:8 Karlovčanke osvajaju tri poena u nizu, preokreću na 11:10, a onda kod vodstva 13:12 uzimaju zadnja dva poena i s 15:12 završavaju utakmicu.

Nakon 2. kola Karlovčanke se nalaze na 5. mjestu ljestvice s 5 bodova, a u sljedećem kolu dočekuju ekipu Kitra Varaždina.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani