17C° Duga Resa

16C° Ogulin

17C° Ozalj

Sport KOŠARKA Podijeli

Oslabljeni Šanac izgubio u Rovinju, domaćin ‘prelomio’ utakmicu u posljednje tri minute

Karlovačku momčad predvodili su Ćosić s 27 i Vladić s 23 ubačaja.

Košarkaši Šanca večeras su u Rovinju, u susretu 17. kola Druge muške lige Zapad, poraženi od domaće momčadi Rovinja rezultatom 84:70.

Iako su nastupili oslabljeni, bez Požara, Češkovića i Mlinarića, mladi su Karlovčani odigrali dobru i borbenu utakmicu i krajnji rezultat nije realna slika događanja na terenu. Tri četvrtine bili su u egalu s domaćinom, na početku posljednje ozlijedio se Manojlović pa je trener Gašparović ostao bez graditelja igre, a domaćin ih je ‘slomio’ tek u posljednje tri minute.

Prvu četvrtinu Šanac je riješio u svoju korist rezultatom 23:20, a Rovinjani su uzvratili u drugoj i na poluvrijeme otišli s minimalnim vodstvom (41:40). Nakon treće je bilo 58:54 za domaće, a onda se na početku četvrte, kako smo naveli, ozlijedio Manojlović i Karlovčani su do kraja susreta igrali bez pravog playmakera. Unatoč tome, dobro su se držali do tri minute prije kraja, kada je domaćin ipak uzastopnim koševima uspio ‘prelomiti’ utakmicu i doći do pobjede.

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bio je Ćosić s 27 poena, Vladić je ubacio 23, Manjerović 9, Stipić 5, Manojlović 4, a Jakara 2 koša.

SPORTSKI VIKEND

Karlovac 1919 na otvaranju prvenstva dočekuje Trešnjevku, započinje nova sezona i u županijskim ligama