10C° Ozalj

9C° Slunj

Pioniri Karlovca 1919 se oprostili od Kupa: Varaždinci ipak prejaki

Gosti su slavili 2:0 pogocima Gibanjeka i Mihalinca.

KARLOVAC – Pioniri Nogometnog kluba Karlovac 1919 završili su danas vrlo uspješno ovosezonsko natjecanje u Hrvatskom kupu. U utakmici četvrtfinala, odigranoj na Čavlekovom stadionu, poraženi su od Varaždina rezultatom 2:0.

Gosti, trenutno petoplasirana ekipa Premijer lige pionira, bila je definitivno kvalitetniji suparnik i zasluženo se plasirala u polufinale. Momčad trenera Matije Štefančića bila je hendikepirana jer je najbolji igrač i hrvatski reprezentativac Joško Rendulić, zbog ozljede ruke, zaigrao tek u nastavku susreta. Varaždinci su poveli u 13. minuti pogotkom Benjamina Gibanjeka, a konačnih 2:0 postavio je u 19. minuti Niko Mihalinec. ‘Plavo-bijeli’ su u drugom dijelu imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli doći do počasnog pogotka.

Varaždinci će u polufinalu igrati sa splitskim Hajdukom.

Oslabljene ‘školarke’ remizirale sa Slogom iz Svete Nedelje, sljedećeg vikenda kreće prvenstvo