3C° Ozalj

-0C° Slunj

‘Plavo-bijeli’ na Čavlekovom stadionu poraženi od Vrapča

Oba pogotka za goste postigao je Mario Fajdiga u 26. i 86. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u 3. kolu Četvrte lige Središte, poraženi od momčadi Vrapča rezultatom 2:0.

Zagrepčanima je ove sezone glavni cilj povratak u trećeligaški rang i od početka utakmice postavili su se vrlo čvrsto i autoritativno. Iako nisu odigrali neku pretjerano dobru utakmicu, opravdali su status favorita i dojma smo da su odigrali upravo onoliko koliko im je trebalo za osvajanje sva tri boda. S druge strane, Lucijanićeva momčad se borila, ali vidljivo je da nakon osipanja sastava nedostaje kvalitete, pogotovo u igri prema naprijed. Stvorili su domaći par poluprilika, ali u 90 minuta igre nisu uputili ozbiljniji udarac prema gostujućim vratima.

Već u 2. minuti Mićunović se našao u prilici, ali je blokiran, a prvi pokušaj Zagrepčana uputio je Karamatić šest minuta kasnije iz slobodnog udarca. U 25. minuti ponovo je u dobroj situaciji bio Mićunović. Popovački je ubacio nisku povratnu loptu u kazneni prostor, ali je karlovačka ‘šestica’ slabo zahvatila loptu. U sljedećoj minuti gosti su poveli. Brujić je ubacio oštru loptu s desne strane pred vrata Demirovića, a Mario Fajdiga je na drugoj vratnici lako poentirao. Samo dvije minute kasnije isti se igrač oslobodio Popovačkog, ušao u kazneni prostor i pucao iskosa s desne strane, ali je Demirović spasio novi pogodak. U 34. minuti Zagrepčani su imali opasnu kontru koju nisu uspjeli završiti, a u 41. je Muminović pucao s ruba kaznenog prostora, ali bio je to lak plijen za gostujućeg vratara Razuma.

Gosti su i u nastavku redali napade, a Karlovac 1919 se branio i tražio priliku iz protuudara. U 56. minuti Karamatić je pokušao iznenaditi Demirovića izravno iz kuta, ali domaći čuvar mreže je bio priseban, a devet minuta kasnije čuvar mreže Karlovca 1919 ponovo je dobro reagirao nakon udarca glavom Ćibarića s druge vratnice. Najbliže poravnanju domaći su bili u 68. minuti. Sušilović je s desne strane oštro ubacio pred vrata, a Stojčić na drugoj vratnici zakasnio djelić sekunde i propustio ubaciti loptu u mrežu. U 78. minuti Muminović je iz slobodnog udarca pucao preko grede, a onda je u 86. Fajdiga svojim drugim golom riješio pitanje pobjednika. Opalio je s ruba kaznenog prostora, Demirović je bio na lopti, no prošla mu je ispod ruke i završila u mreži.

Ogulinci pružili sjajnu partiju protiv Bojovnika iz Trilja, ali osvojili samo bod