19C° Ogulin

15C° Ozalj

13C° Slunj

‘Plavo-bijeli’ slavili u Petrinji, ‘bijeli’ neočekivano potučeni kod kuće od Dinama

U utakmicama odgođenog 16. kola Četvrte lige Središte Karlovčani u Petrinji pobijedili Mladost sa 4:2, a Slunjani doživjeli domaći 5:1 od momčadi iz Odranskog Obreža.

SLUNJ – Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Petrinji, u utakmici odgođenog 16. kola Četvrte lige Središte, pobijedili domaću Mladost sa 4:2, dok je Slunj na svom igralištu neočekivano uvjerljivo poražen od Dinama iz Odranskog Obreža rezultatom 5:1.

Slunjani su, nakon pobjede u županijskom derbiju nad Karlovcem 1919, ugostili do ovog kola četrnaestoplasirani Dinamo iz Odranskog Obreža i očekivali smo da će osvojiti bodove protiv ovog proljeća vrlo neuvjerljivog suparnika. Međutim, Čelanova momčad, prožeta brojnim izostancima, očito se potrošila u subotnjem ogledu s ‘plavo-bijelima’, odigrala je slabu utakmicu i doživjela uvjerljiv poraz. A ušla je u utakmicu dobro i povela pogotkom Jure Matovine već u 9. minuti. Kod tog rezultata imala je još dvije-tri odlične prilike za povećanje vodstva, ali ih nije iskoristila. I onda je uslijedio preokret. Gosti su u 26. minuti pogotkom Leskovara poravnali, samo tri minute kasnije Štrok je zabio za 1:2, a Ostojić u 35. za odlazak Dinama na odmor s prednošću 3:1. Nakon primljenog trećeg pogotka Slunjani su prilično pali, a trener Čelan u nastavku je u igru ubacio mlađe igrače, kako bi sačuvao svoje glavne uzdanice za nadolazeće utakmice. U 56. minuti Ganić je zabio četvrti pogodak za goste, a konačnih 1:5 postavio je Babić u 80. minuti.

Karlovčani su na gostovanje u Petrinju stigli bez Antonija Turkalja i još nekolicine mlađih igrača. Međutim, odigrali su vrlo dobru utakmicu, prikazali visoku razinu borbenost i zalaganja i to pretočili u zaslužena tri boda. Petrinjci su poveli u 20. minuti pogotkom Balda Matića, ali samo dvije minute kasnije Živčić je ubacio loptu u vlastitu mrežu za izjednačenje. ‘Plavo-bijeli’ su do poluvremena uspjeli potpuno preokrenuti rezultat, a u strijelce se u 33. minuti upisao Enes Novinić. Nakon samo devet minuta igre u nastavku domaći su golom Dolovčaka poravnali, ali to nije dugo trajalo. Već u 60. minuti Ivan Mamić je Karlovčanima donio novu prednost, a pobjedu je potvrdio Dominik Pahanić u 77. minuti.