11C° Duga Resa

11C° Ozalj

10C° Slunj

Pobjedom nad Zametom rukometaši Karlovca zadržali izglede za opstanak

U osvajanju važna dva domaća boda nad Zametom najbolji je bio Matija Perajica, a karlovačka obrana sjajno je zaustavila Kineza Chena, najopasnijeg šutera Riječana.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 5. kola Lige za ostanak u Premijer ligi, pobijedili momčad Zameta iz Rijeke rezultatom 30:25 i zadržali izglede za opstanak u elitnom društvu hrvatskog klupskog rukometa.

U dvoboju kojeg su isti suparnici prije mjesec dana igrali u Karlovcu, u posljednjem kolu osnovnog dijela sezone, Riječani su slavili golom u zadnjim sekundama i oteli domaćima bodove koji im sada itekako nedostaju u borbi za premijerligaški spas. Karlovčani zato danas nisu imali pravo na grešku, morali su osvojiti oba boda i u tome su uspjeli. Ponajprije zahvaljujući odličnoj obrambenoj taktici, u kojoj su od prve sekunde susreta čvrsto i žestoko izlazili na Kineza Chena, najopasnijeg šutera Riječana, i u potpunosti ga neutralizirali (jedini pogodak dao je u 55. minuti), ali i junacima u svojim redovima. Najbolji u Požeginoj momčadi ponovo je večeras bio Matija Perajica, koji je, uz 8 pogodaka, izborio i dva isključenja gostiju i preuzimao odgovornost kada je bilo napotrebnije. Raspoložen je bio i Andrej Obranović, a svakako treba izdvojiti i mladog vratara Matea Radočaja, koji je svojim obranama u nastavku pomogao svojoj ekipi da prelomi utakmicu.

Karlovac je otvorio susret s dvije kontre i vodstvom 2:0, nakon kojeg su se Riječani konsolidirali i serijom 4:1 preokrenuli na 4:3. Karić je prvih 10 minuta bio bez obrane, Požega je uveo Radočaja, ali ni njemu nije išlo bolje. U 16. minuti Šnajder promašuje sedmerac za +2, ali nakon neuspješnog napada gostiju Sudarić iz kontre ipak donosi prvih dva razlike (8:6). U 21. minuti, kod 10:8, Karlovčani ne koriste napad za +3, a onda opet minutu kasnije, nakon obrane Karića, prve i jedine domaćih vratara u prvom dijelu, Sudarić griješi u protunapadu i, umjesto 12:9, u 23. minuti Riječani poravnavaju na 11:11. Kod 12:11 u 26. minuti Šnajder ne zabija još jedan sedmerac, ali dvije minute kasnije Smojver je siguran s linije penala za 13:11 i domaći do kraja poluvremena drže tih +2 (15:13).

Proradio Radočaj i pomogao domaćima da se odvoje i prelome utakmicu

Požega je u nastavku među vratnice ponovo gurnuo Radočaja, koji je uspio upisati tri obrane u prvih 7-8 minuta, dovoljno da se domaći serijom 4:1 odmaknu na 19:14 i počnu lakše disati. Između 40. i 43. minute, kod 20:15 za Karlovac, Frketić i Crnković potrgali su živce domaćim navijačima promašivši dva čista zicera, a onda je Crnković na 20:16 zaradio i isključenje. Šnajder i Smojver su tada zabili važne pogotke s igračem manje, Karlovčani su zadržali +5 (22:17), a onda u 45. i 46. minuti preko Frketića i Perajice podigli prednost na velikih 24:17 i prelomili utakmicu. S dva uzastopna gola Riječani su smanjili na -5, ali u sljedećih deset minuta Perajica i Obranović preuzeli su napadačke akcije u svoje ruke i Karlovac je u posljednje dvije ušao s vodstvom 30:23. Dao je Požega tada priliku Rukavini, Horvatu i Čakariću, a Riječani su do kraja dvoboja ublažili poraz.

Najbolji i najefikasniji u domaćim redovima bio je Perajica s 8 pogodaka, Obranović je dao 6, Šnajder i Sudarić po 4, Frketić 3, Crnković i Smojver po 2, a Capan 1 gol. Radočaj je na kraju imao 6, a Karić jednu obranu.

Nakon 5. kola Lige za ostanak Karlovac je ostao na pretposljednjem 5. mjestu sa 14 bodova, dva manje od Gorice, a u sljedećem kolu dočekuje momčad Umaga.