9C° Ozalj

6C° Slunj

Pomlađene ‘zmajice’ očekivano odnijele sva tri boda iz Siska

Desetom ovosezonskom pobjedom Dugorešanke su vratile 7. mjesto ljestvice.

Odbojkašice Plavog zmaja danas su u Sisku, u odgođenoj utakmici pretposljednjeg 21. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, nadigrale posljednjeplasiranu domaću momčad Siska s 3:1 u setovima.

Trener Dino Vasiljević u Sisak je stigao s pomlađenom ekipom, koja je odigrala dobru utakmicu i potpuno zasluženo odnijela sva tri boda protiv objektivno najslabijeg sastava lige. Siščanke su pružile dobar otpor u prva tri seta, trećega i dobile, no ukupno gledajući Dugorešanke su bile bolje suparnice i očekivano došle do svoje desete ovosezonske pobjede, kojom su ponovo zasjele na 7. mjesto ljestvice.

U uvodnom setu domaće su povele 10:7, no kod 11:10 ‘zmajice’ osvajaju osam uzastopnih poena, preokreću na 18:11 i osvajaju set s 25:21. Druga dionica utakmice bila je vrlo izjednačena. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a Siščanke su u završnicu došle s prednošću 21:20. Tada Dugorešanke s tri poena u nizu preokreću na 23:21 i s 25:22 dolaze do 2:0 u setovima.

Domaće su treći set otvorile s 5:0, no kako je on odmicao, ‘zmajice’ su igrale sve bolje i preokrenule na 15:13. Međutim, tada su malo posustale i Siščanke su serijom 7:1 vratile prednost (20:16). Dugorešanke su se uspjele primaknuti na 20:19, no tada gube četiri uzastopna poena, domaće odlaze na 24:19 i s 25:20 smanjuju rezultat u setovima. U četvrtoj igri ‘zmajice’ su se počele odvajati na njenoj polovici. Povele su 14:11, a kod 17:12 napravile seriju 4:1, otišle na velikih 21:13 i privele utakmicu kraju s 25:16.

Plavi zmaj je ponovo preuzeo 7. mjesto ljestvice s 31 bodom, koliko ima i zaprešićko Nebo, a upravo sa Zaprešićankama igra sutra od 17 sati u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’ u utakmici posljednjeg 22. kola. Do završetka sezona mora odigrati i odgođeni dvoboj 17. kola s Olimpikom II u Zagrebu.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni na Otvorenom turniru Srednje Hrvatske, Leni Milčić brončani