Radio Mrežnica
ZBRAJA SE ŠTETA Podijeli

Poplave su Karlovcu ovaj put donijele štetu veću od 5 milijuna kuna

Velike su štete na komunalnoj infrastrukturi dok je privatna imovina zaštićena koliko god se moglo

Prema prvim procjenama, šteta od zadnjih poplava na području Karlovca iznosi više od 5 milijuna kuna.

Prve procjene šteta odnose se na uništene puteve, oštećene prometnice i nova klizišta, dok se štete na komunalnoj infrastrukturi ne mogu ni zbrojiti dok se voda ne povuče, a upravo su one ovog puta značajne. No, ukupna šteta sigurno se neće zaustaviti na ovoj brojci.

U ovim poplavama zaštitio se dobar dio privatne imovine građana

U ovoj poplavi privremenim nasipima štitio se koransko-mrežnički dio, a gradska vlast želi na istom principu zaštititi i kupski dio koji snosi strašne štete od poplava. Privremeni nasipi trebali bi biti na terenu dok se ne izgrade trajni, a da bi se to uspjelo treba pravno riješiti 11 tisuća čestica na tom prostoru. Kako se najavljuje, trajni nasipi mogli bi u Karlovcu zaživjeti do 2023. godine.

Karlovački gradonačelnik Damir Mandić danas je zahvalio svima na brzini, spretnosti i trudu u borbi s visokim vodostajima rijeka – od Hrvatskih voda, vatrogasaca i lokalnih DVD-ova, vojske, policije, mještanima, HGSS-u, DUZS-u, djelatnicima gradskih tvrtki, vijećima mjesnih odbora i četvrti te medijima, osobito lokalnima.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više