30C° Duga Resa

31C° Ogulin

30C° Ozalj

26C° Slunj

Poraz karlovačkih rukometaša u Velikoj Gorici; ‘raspad sistema’ početkom drugog poluvremena

Karlovčani početkom nastavka bili više od 13 minuta bez postignutog pogotka, a domaći serijom 8:0 riješili utakmicu.

Rukometaši Karlovca večeras su u Velikoj Gorici odigrali još jednu gostujućuju utakmicu za zaborav. U pretposljednjem 17. kolu osnovnog dijela Premijer lige poraženi su od domaće Gorice rezultatom 32:26.

Uoči ovog vrlo bitnog susreta, iz kojeg će se bodovi prenositi u doigravanje, trener Požega zazivao je više od dva-tri raspoložena igrača te čvršću i agresivniju obranu, no ništa od toga od svoje momčadi večeras nije dobio. Donekle raspoloženi bili su Šnajder, Bačić i vratar Glumac, no ostatak momčadi nije ih popratio. Posebno vanjska linija, koja je ponovo imala katastrofalan napadački učinak – Obranović 1/7, Smojver 1/5, Perajica 1/3. Koliko je vanjska linija bila očajna, najbolje govori podatak da je Požega u nastavku posegnuo za neoporavljenim Ostarčevićem, a na vanjskog je ‘prekomandirao’ i Bačića. Dodamo li tome još 14 tehničkih pogrešaka, jasno je da Karlovčani večeras nisu mogli do pozitivnog rezultata.

A nakon prvog poluvremena, u kojem je rezultat bio puno bolji od igre, čak je i tinjala nada da bi naši konačno mogli uzeti koji bod na gostovanju. U 8. minuti vodili su 4:3, ali su Velikogoričani u narednih šest minuta serijom 6:2 preokrenuli na 9:6. Nije išlo Karića pa je Požega već u 13. minuti ubacio među vratnice Glumca i ovaj je odigrao solidnu partiju. U 19. minuti Frketić je smanjio na 10:9, ali su domaći sa četiri uzastopna gola ponovo pobjegli na 13:9. U samoj završnici prvog dijela pogocima Mrljaka i Bačića Karlovčani smanjuju na 15:14 i odlaze na odmor sa samo -1.

‘Raspad sistema’ na početku drugog poluvremena

Puno nade polagali smo u nastavak utakmice, no dočekali smo ‘raspad sistema’. Više od 13 minuta Karlovčani su bili bez postignutog pogotka, a Velikogoričani su taj poklon objeručke prihvatili i riješili utakmicu. Dok su Karlovčani promašivali i griješili, domaći su zabijali i serijom 8:0 otišli na velikih 23:14. Prvi gol naši su dali preko Hadrovića u 44. minuti, a domaći su u dva navrata imali i po 10 pogodaka viška (29:19 i 30:20). U završnici su malo smanjili tempo pa su karlovački rukometaši uspjeli ublažiti poraz.

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bio je Šanjder sa 6 pogodaka, Bačić je dao 5, Crnković 4, Frketić 3, Hadrović i Mrljak po 2, a Perajica, Ostarčević, Obranović i Smojver po 1 gol. Glumac je na koncu imao 11 obrana (1 sedmerac), a Karić samo jednu.

Ovisno o ishodu dvoboja Sesveta i Varaždina 1930, Karlovac će ostati na 8. ili pasti na pretposljednje 9. mjesto ljestvice s 12 bodova, a u posljednjem kolu osnovnog dijela sezone dočekuje riječki Zamet.