16C° Ozalj

15C° Slunj

Porazi nogometaša Slunja i Karlovca 1919

Slunjani ‘izmasakrirani’ sudačkim odlukama u Buševcu

Praznih ruku ostali su nogometaši Slunja i Karlovca 1919 u današnjim utakmicama 13. kola Četvrte lige Središte. Slunjani su s 3:1 poraženi na gostovanju u Buševcu, a Karlovčani istim rezultatom u Gradićima.

Slunjani su na gostovanje kod posljednjeplasiranog Poleta došli u želji da uzmu sva tri boda i prekinu niz od dva uzastopna poraza, no i treće kolo zaredom ostali su bez bodova. Nažalost, ključnu ulogu na utakmici imao je glavni sudac, koji je, najblaže rečeno, ‘izmasakrirao’ momčad trenera Leona Čelana. Kod 0:0 u prvom dijelu dosudio je prvi diskutabilni jedanaesterac za domaćina, kojeg je Katić obranio. U završnici prog poluvremena, u 43. minuti, domaći su poveli preko Pejaka, no pogotku je prethodila vrlo sumnjiva situacija, koja je itekako ‘mirisala’ na zaleđe. Slunjani su poravnali u 48. minuti pogotkom Josipa Špehara, no onda im je isključen Plivelić zbog prigovora sucu. U 56. minuti uslijedio je novi diskutabilni kazneni udarac za Polet, kojeg je Blažinić pretvorio u vodstvo 2:1, a pri tom rezultatu Slunj je ostao s devet igrača jer je crveni karton dobio i Špehar. Pobjedu Poleta potvrdio je Zlodi u 84. minuti. ‘Bijeli’ su imali svojih prilika, no nisu ih realizirali, a glavni sudac na njihovu je štetu previdio i u dva navrata igranje rukom domaćih u svom šesnaestercu.

Karlovčani su u Gradiće stigli sa samo 13 igrača i odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme, koje su dobili pogotkom Matije Štefančića u 14. minuti iz kaznenog udarca. Nažalost, kao i mnogo puta ove sezone, u nastavku su pali snagom i nisu više mogli parirati domaćinu, koji je pritisnuo u drugih 45 minuta i napravio preokret. U 52. minuti Marko Župetić je poravnao, u 65. je Rajić doveo Gradiće u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Filip Župetić u 74. minuti.