8C° Duga Resa

7C° Ogulin

8C° Ozalj

7C° Slunj

Porazom kod Dubrave rukometaši Karlovca pali na pretposljednju poziciju ljestvice

U još jednom slabom gostujućem izdanju karlovačke momčadi istakli se Ivan Šnajder (8 pogodaka), Matija Perajica (5 pogodaka i 6 asistencija) i Domagoj Smojver

Rukometaši Karlovca večeras su u Zagrebu, u utakmici 10. kola Premijer lige, poraženi od momčadi Dubrave rezultatom 29:24 pa su se i s petog ovosezonskog gostovanja vratili praznih ruku.

Trenerica Tanja Rašić u najavi je utakmice priliku za dobar rezultat vidjela upravo u brzoj igri domaćih, koja proizvodi i veliki broj tehničkih grešaka. I ‘dubravaši’ su ih napravili čak 11, no u karlovačkim redovima, osim Šnajdera i donekle Perajice i Smojvera, nije bilo raspoloženih igrača koji bi to iskoristili. Obranovićev napadački učinak ponovo je bio za zaborav, Crnković ga nije ni imao, a i rubrika promašenih ‘zicera’ i večeras je bila dobro popunjena. U to slabo izdanje momčadi uklopili su se i vratari, koji su u prvom poluvremenu imali samo dvije, a na kraju svega 7 obrana.

Karlovčani su priključak držali do 19. minute i rezultata 9:7. Tada su Zagrepčani s dva uzastopna pogotka odmakli na 11:7. U 24. minuti imali su +5 (13:8), Šnajder i Frketić su vratili na -3, no domaćin je s dva nova gola otišao na poluvrijeme s 15:10.

Već nakon 9 minuta igre u nastavku Dubrava je podigla prednost na +7 (19:12). Karlovac se pogocima Šnajdera i Radočaja vratio na -5, ali uzvratili su domaći s tri gola u nizu i otišli na velikih 22:14. U sljedeće četiri minute Karlovčani su napravili mini seriju 4:1 i smanjili na 23:18, no vrlo brzo ‘dubravaši’ su ponovo povećali prednost na +7 (25:18) i mirno priveli utakmicu kraju.

Kao što smo napisali u uvodu, Ivan Šnajder bio je najraspoloženiji u karlovačkom sastavu s 8 pogodaka, Perajica je da 5 (uz 6 asistencija), Smojver 3, Hrvoje Capan i Frketić po 2, a Radočaj, Karlo Capan, Bačić i Obranović po 1 gol. Radočaj i Glumac su imali po 3 obrane, a Karić samo jednu.

Nakon 10. kola Karlovac je pao na pretposljednje 9. mjesto ljestvice s 8 bodova, dva više od posljednjeplasiranog Metalca, a u sljedećem kolu u Sportskoj dvorani dočekuje vodeću momčad Poreča, koju vodi Karlovčanin Dinko Đanković.