7C° Duga Resa

12C° Ogulin

6C° Ozalj

Požegini rukometaši osvojili bod u Zagrebu kod posljednjeplasiranog Metalca

Imali su Karlovčani posljednji napad s igračem više, ali ga nisu uspjeli realizirati.

Rukometaši Karlovca večeras su u Zagrebu, u utakmici 4. kola Lige za ostanak u Premijer ligi, osvojili bod odigravši s posljednjeplasiranim domaćim Metalcem neodlučeno 31:31.

Kao i u domaćoj utakmici posljednjeg kola osnovnog dijela sezone sa Zametom, karlovački su rukometaši imali posljednji napad s igračem više i priliku za pobjedu, no nisu uspjeli poentirati i odnijeti oba boda. U vrlo čvrstom i izjednačenom dvoboju Karlovčani su imali par situacija u kojima su se mogli odvojiti, no niti to im nije uspjelo pa zaista imaju razloga ne biti u potpunosti zadovoljni konačnim ishodom.

Zagrepčani su otvorili utakmicu vodstvom 3:0, a za naše je prvi pogodak dao Obranović u 4. minuti. Domaći u 8. minuti imaju 7:4, a Požegina ih momčad sustiže pogotkom Crnkovića u 17. minuti (10:10). Kod 11:10 za Metalac, Karlovčani s tri uzastopna pogotka preokreću na 13:11, imali su vodstvo i 14:13, ali Zagrepčani do odmora zabijaju još dva i odlaze na poluvrijeme s minimalnih 15:14.

Početkom nastavka domaći vode 18:15 i 19:16, a karlovački ih rukometaši dostižu pogotkom Šnajdera u 37. minuti (19:19). Zagrepčani drže vodstvo od gola ili dva razlike sve do posljednjih deset minuta, a pogotkom Šnajdera u 51. Karlovac dolazi do prednosti 28:27. Minutu kasnije Obranović zabija za 29:28, u 54. minuti isti igrač donosi Požeginoj momčadi 30:29. Sudarić u 57. minuti poentira za 31:30, domaći izjednačuju, a karlovački rukometaši tridesetak sekundi prije kraja dolaze do prilike za pobjedu. Kreću u napad s igračem više, ali kao i u domaćoj utakmici sa Zametom, nisu uspjeli složiti pobjedničku akciju. Izborili su tek deveterac s istekom vremena, iz kojeg je Obranović pucao, ali je zagrebački vratar obranio.

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bio je Obranović s 8 pogodaka, Šnajder je dao 7, Smojver 6, Perajica 3, Frketić i Sudarić po 2, a Hadrović, Milovac i Crnković po 1 gol.

Nakon 4. kola Karlovac će ostati na pretposljednjem 5. mjestu ljestvice Lige za ostanak s 12 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje momčad riječkog Zameta.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni u Jastrebarskom, Leni Milčić izborio broncu