10C° Duga Resa

10C° Ozalj

7C° Slunj

Preokretom u nastavku ‘školarke’ osvojile domaće bodove protiv Lokomotive II

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Petra Bačić sa 7 pogodaka, a istaknula se i vratarka Patricija Keča sa 14 obrana.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su na parketu Sportske dvorane došle do svoje prve ovosezonske pobjede u Drugoj hrvatskoj ligi Zapad. U utakmici 2. kola slavile su nad zagrebačkom Lokomotivom II rezultatom 31:29.

Zbog ozljede Ene Španić, trener Dražen Keča krenuo je u susret s ‘eksperimentom’: Novković na srednjem vanjskom, Vuković na desnom, a Kučinić na lijevom. I nije to u prvih dvadesetak minuta utakmice dobro funkcioniralo u napadu. Karlovčanke su imale spor protok lopte, Zagrepčanke su ih stizale zatvarati i domaće su vrlo teško dolazile do pogodaka. Uz to su imale i četiri promašena zicera, neiskorišteni sedmerac, a ni obrambeno izdanje im nije bilo na visini. Međutim, u nastavku se sve promijenilo. Vratio je Keča Kristinu Vuković na mjesto organizatora igre, profunkcionirao je napad, a nakon desetak minute igre u nastavku Karlovčanke su konačno posložile i obranu. Sve to odrazilo se na rezultatu, domaće su preokrenule utakmicu i na koncu došle do vrijedna dva boda.

S dvije izgubljene lopte krenule su ‘školarke’ u dvoboj i na semaforu je već u 4. minuti zasvijetlilo 0:3. Pogotkom Novković iz kontre, domaće se u 9. minuti primiču na 6:5, ali onda promašuju dva zicera i sedmerac i Zagrepčanke se u 14. minuti odvajaju na 10:5. Završnicu prvog dijela Karlovčanke su ipak odigrale nešto bolje. U 28. minuti golom Stepić se primiču na 12:10, a pogotkom Vuković u posljednjoj minuti odlaze na odmor sa samo -1 (13:12).

Odmah na početku nastavka Vuković poravnava, ali Zagrepčanke uzvraćaju serijom 4:1 i ponovo se odvajaju na 17:14. I tada domaće konačno uspijevaju posložiti obranu, gošće se počinju mučiti u napadu i kreće preokret. U 41. minuti Petra Bačić iz kontre poravnava na 20:20, a već u sljedećoj minuti ista igračica donosi Karlovčankama prvo vodstvo na utakmici (21:20). ‘Lokosice’ zabijaju dva uzastopna pogotka i preokreću na 22:21, no bilo je to i njihovo posljednje vodstvo u susretu. Stepić, Čović i Petra Bačić preokreću na 24:22, Zagrepčanke poravnavaju, no domaće ponovo zabijaju tri uzastopna gola i odlaze na 27:24. Keča tada brani gošćama sedmerac, a s druge strane Ana Bačić s linije sedam metara pogađa za 28:24 u 54. minuti i trasira Karlovčankama put do pobjede.

Petra Bačić je sa 7 pogodaka bila prvi strijelac domaće ekipe, Stepić i Čović su dale po 6, Vuković 4, Ana Bačić 3, Kučinić i Novković po 2, a Medved 1 gol. Odlična je na vratima bila Patricija Keča sa 14 obrana.

U sljedećem kolu ‘školarke’ gostuju kod ekipe Ivanića.

Oslabljeni rukometaši Karlovca ubilježili poraz u Solinu: dobro se držali 45 minuta, a onda posustali