9C° Ogulin

3C° Ozalj

3C° Slunj

Prva ovosezonska pobjeda Karlovca 1919, na Čavlekovom stadionu ‘pala’ Odra

Pogotke za domaće zabili su Kristijan Sušilović u 14. i Dino Jaković u 36. minuti, a vratar Demirović je u 56. minuti obranio kazneni udarac gostima.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu došli do prve ovosezonske pobjede u Četvrtoj ligi Središte. U utakmici 7. kola nadigrali su momčad Odre rezultatom 2:1.

Nakon što se u prošlom kolu u Zaboku u momčad vratio Enes Novinić, danas je u sastavu osvanuo i Antonijo Turkalj. S njima dvojicom igra ‘plavo-bijelih’ dobila je sasvim nove konture, kvalitetu više, pogotovo prema naprijed, gdje je u uvodnim kolima bila najtanja. Vrlo dobro je Karlovac 1919 odigrao prvo poluvrijeme i došao do prednosti, a u nastavku se povukao, prijetio iz protunapada, imao i prilike razriješiti utakmicu, ali nije ih iskoristio pa je strijepio za sva tri boda do zadnjeg sučevog zvižduka.

Prvi je gostima zaprijetio Mamić u 12. minuti udarcem pored vratnice, a samo dvije minute kasnije Karlovac 1919 je poveo. Dubinsku loptu promašio je stoper gostiju, a Kristijan Sušilović iskoristio poklon i zabio za 1:0. U 19. minuti prvi puta su pokušali gosti, ali pokušaj iz slobodnog udarca otišao je pored vratiju, a minutu kasnije Novinić je zatresao mrežu Odre, ali pomoćni sudac je mahao zaleđe. Domaći su u 23. minuti složili sjajnu priliku za povećanje vodstva. Izvrsno su kombinirali Turkalj i Novinić, no udarac Sušilovića iz odlične situacije vratar Zubak je obranio. U 31. minuti opasno je bilo pred Demirovićevim vratima, ali pokušaj gostiju blokiran je u zadnji čas, a onda je u 36. Dino Jaković povisio prednost Karlovca 1919. Na ubačaj Sušilovića iz slobodnog udarca s desne strane najviše je skočio i glavom pogodio za 2:0. U 39. minuti ubilježili smo novu priliku gostiju, a u 41. je Jaković ponovo dobro skočio pred golom gostiju, ali je udarac otišao preko grede.

‘Plavo-bijeli’ su se u nastavku povukli, prepustili inicijativu gostima i prijetili iz protunapada. U 54. minuti sudac Matijašec iz Zaprešića dosudio je nepostojeći kazneni udarac za goste. Pausić je izbio loptu ispred napadača Odre, ovaj opalio po njegovoj nozi, a sudac, na iznenađenje svih, pokazao na bijelu točku. Srećom, Demirović je pročitao pokušaj Cebina i obranio. U 61. minuti Mamić je izbacio u priliku Popovačkog, kojem vratar gostiju brani, minutu kasnije Pausić je u dobroj situaciji nakon ubačaja, ali ni on se ne snalazi, i onda u 63. minuti Majdak na drugoj strani koristi ubačaj pred vrata Demirovića i smanjuje na 2:1. Gosti su nakon pogotka još više stisnuli, ali prave prilike imali su domaći. U 64. minuti Turkalj je pucao pored gola, u 75. i Mamićev pokušaj završava pored vratnice, tri minute kasnije ni Novinić ne koristi izglednu situaciju, a u 80. ponovo pokušava Mamić, ali opet pored vratnice.

Aquaestil u Češku nosi prednost od 3:1; Yoo dobila dva meča, Pavlović jedan