9C° Ogulin

3C° Ozalj

3C° Slunj

‘Rašić express’ razmontirao Splićane i nadigrao ih sa čak 30 pogodaka razlike!

U golijadi domaće momčadi ponovo je najefikasniji bio Ivan Šnajder s 9 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 2. kola Prve hrvatske lige Jug, nadigrali momčad Splita sa čak 49:19!

Ušli su Splićani u utakmicu upravo onako kako je trenerica Tanja Rašić očekivala – žustro i s puno trke, ali u toj brzoj igri napravili su i puno pogrešaka. A domaća momčad takve je greške večeras nemilosrdno kažnjavala, u prvih 10 minuta iskontirala goste i praktički riješila pitanje pobjednika i prije nego se itko u dvorani nadao. Ostatak dvoboja protekao je u potpunoj dominaciji Karlovčana, koji su svih 60 minuta odigrali vrlo čvrsto i pokretljivo u obrani, a u napadu raznovrsno i s puno ideje. Prednost domaćih rasla je iz minute u minutu do konačnih ogromnih +30.

Domaći su, kao što smo naveli, slomili Splićane već u prvih 10 minuta. Kažnjavali su njihove pogreške, zabijali iz brzih protunapada i već u 12. minuti na semaforu je stajalo pomalo nestvarnih 13:2. Već polovicom prvog dijela trenerica Rašić je počela rotirati sastav, no niti to nije pomoglo gostima. Prednost domaćih samo je rasla i na odmor su otišli s rezultatom 26:7.

U nastavku dvoboja jedino pitanje bilo je s kolikom će razlikom Karlovac pobijediti i hoće li gostima uspjeti zabiti 50 pogodaka. Splićani su i dalje bili potpuno nemoćni, a karlovački su rukometaši, zbog rotacija u sastavu, ipak malo pali u tempu postizanja pogodaka pa je utakmica na koncu završena sa 49:19.

U golijadi domaćih prvi strijelac bio je Ivan Šnajder s 9 pogodaka, Mrljak je dao 7, Hrvojević i Sudarić po 5, Bačić, Crnković i Obranović po 4, Horvat i Rukavina po 3, Capan i povratnik Frketić po 2, a Ćelić 1 gol. Radočaj je prikupio 11, a Glumac 7 obrana.

U sljedećem kolu Karlovac gostuje u Kašteli kod Ribole Kaštele.

Aquaestil u Češku nosi prednost od 3:1; Yoo dobila dva meča, Pavlović jedan