30C° Ozalj

26C° Slunj

Raspoloženi Juro Čakarić predvodio Karlovac II do prve proljetne pobjede

Domaće lijevo krilo u pobjedu je ugradilo čak 12 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca II danas su u Sportskoj dvorani, u utakmici 14. kola Druge hrvatske lige Zapad, nadigrali momčad Buzeta II rezultatom 31:28 i došli do vrlo vrijedne pobjede u borbi za opstanak.

Mladu Požeginu momčad za ovu su priliku pojačali Rukavina, Janjanin, Mrljak i Čakarić iz prve ekipe i uvelike pripomogli da dođe do važnih bodova. Karlovčani su gotovo cijelu utakmicu vodili, imali i po par pogodaka prednosti, ali nikako nisu uspijevali u potpunosti ‘slomiti’ suparnika. Tek u završnici čvršće su zaigrali obranu, vratar Domjančić spojio je nekoliko uzastopnih obrana, došli do ključne prednosti i ubilježili pobjedu.

Nakon izjednačenog početka, Karlovčani su se u 10. minuti odvojili na 7:4. Tri pogotka viška imali su i pri rezultatu 10:7, ali su ih Buzećani sustigli na 11:11. S nova dva gola domaći su ponovo došli do prednosti (13:11), ali na odmor se otišlo sa 16:16.

Karlovac otvara nastavak s dva uzastopna pogotka i dolazi do 18:16, ali gosti uzvraćaju serijom 3:0 i preokreću na 19:18. Buzećani drže pogodak viška do 22:21, a onda domaći zabijaju dva i preuzimaju vodstvo (23:22). Gosti u još dva navrata dolaze do prednosti (25:24 i 26:25), a onda Karlovčani rade ključnu seriju 6:0, stižu u 57. minuti do vodstva 31:26 i osiguravaju pobjedu.

Juro Čakarić je predvodio strijelce domaćih sa čak 12 pogodaka, Rukavina je dao 5, Janjanin 4, Boka 3, Hreljac, Mrljak i Bosiljevac po 2, a Šepac 1 gol.

Nakon 14. kola Dubovac-Gaza je ostala na 4. mjestu sa 16, a Karlovac II se popeo na 6. mjesto s 8 bodova. U sljedećem kolu Karlovac II gostuje u Puli kod momčadi Arene, a rukometaši Dubovca-Gaze su slobodni.