7C° Duga Resa

12C° Ogulin

6C° Ozalj

Rasterećeni Karlovac vrlo uvjerljivo slavio u Omišu, odličnu partiju pružio mladi Čakarić

Osim što je bio izvrstan na prednjem u 5-1 obrani, mladi Čakarić bio je i najbolji strijelac karlovačke momčadi s 9 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Omišu, u utakmici 18. kola Prve hrvatske lige Jug, uvjerljivo slavili protiv domaće momčadi Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata rezultatom 35:21.

Iako su bili bez Šnajdera, Frketića, Sudarića i Ćelića, Karlovčani su odigrali odličnu utakmicu, pogotovo u obrambenoj fazi igre. Čini se da je rezultatska rasterećenost, koja je došla nakon prošlotjednog domaćeg poraza od Mornarr-Crikvenice i oproštaja od utrke za naslovom, imala vrlo pozitivan učinak na igrače trenerice Tanje Rašić, koji su večeras bili iznimno borbeni, koncentrirani i nisu ponovili pogreške iz gostujućih utakmica u Splitu i Rijeci. Iz odličnog izdanja cijele momčadi bilo bi nepravedno ne istaknuti mladog Juru Čakarića, koji je sjajno odigrao prednjeg u 5-1 obrani, ali i u napadu u potpunosti nadomjestio izostanak Šnajdera.

Karlovac je jako dobro ušao u utakmicu i u 13. minuti poveo 6:3. Dva isključenja Horvata pomogla su domaćima da se primaknu na 8:7, ali tada trenerica Rašić mijenja obranu u 5-1 s Čakarićem na prednjem, koja je u ostatku utakmice izvrsno funkcionirala. Serijom 4:1 Karlovčani u 24. minuti odmiču na 12:8 i odlaze na poluvrijeme s vodstvom 16:10.

S dva pogotka na početku nastavka ‘dragovoljci’ smanjuju na 16:12, ali Karlovčani uzvraćaju s tri u nizu i ponovo odmiču (19:12). Do 24:18 naši su konstantno držali prednost od 6-7 pogodaka viška, onda zabijaju četiri u nizu, dolaze do +10 (28:18), a u završnici još jednom serijom stižu i do vrlo uvjerljive pobjede.

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bio je Juro Čakarić s 9 pogodaka, Mrljak je dao 6, Bačić i Šolić po 5, Begić 4, Crnković i Rukavina po 2, a Capan i Šepac po 1 gol. Radočaj je prikupio 10 (3 sedmerca), Glumac 3, a Jurčević jednu obranu.

Ovom pobjedom Karlovac će zadržati 2. mjesto ljestvice s 24 boda, a u sljedećem kolu dočekuje momčad Solina.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni u Jastrebarskom, Leni Milčić izborio broncu