15C° Ogulin

16C° Ozalj

20C° Slunj

Razigrani Karlovčani ‘pomeli’ Biograd i uvjerljivo krenuli u proljetni dio sezone

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Šnajder, Ćelić, Bačić, Crnković i Šolić s po 5 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca na vrlo su uvjerljiv način otvorili proljetni dio sezone Prve hrvatske lige Jug. Večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 12. kola, pobijedili momčad Biograda rezultatom 42:18.

Gosti u 60 minuta igre ni sa čime nisu potvrdili da su neugodan suparnik, kako ih je u najavi susreta apostrofirala domaća trenerica Tanja Rašić. Štoviše, predstavili su se u vrlo skromnom izdanju, a Karlovčani su to znali iskoristiti i nanijeli im vrlo težak poraz. Domaća momčad u prvih se desetak minuta ‘tražila’, ali nakon što su stvari sjele na svoje mjesto, razigrala se i u potpunosti ‘potopila’ goste.

Biograđani su kakav-takav priključak držali do rezultata 9:7. Onda je Karlovac napravio seriju 4:0, odvojio se na 13:7 i do poluvremena povećao vodstvo na 18:10. Nakon što su domaći nastavak otvorili s nova tri pogotka i otišli na +11 (21:10), gosti su se u potpunosti ‘raspali’ i jedino pitanje je bilo s koliko pogodaka razlike će Karlovčani na koncu slaviti.

U vrlo efikasnom domaćem sastavu najraspoloženiji su bili Šnajder, Ćelić, Bačić, Crnković i prinova Šolić s po 5 pogodaka, Sudarić je dao 4, Čakarić i Capan po 3, Horvat i Mrljak po 2, a Begić, Šepac i  Frketić po 1 gol. Radočaj je prikupio 13, a Glumac 6 obrana.

Ovisno o ishodu dvoboja Ribole Kaštele i Splita, Karlovac će ostati na trećem ili se popeti na 2. mjesto ljestvice s 18 bodova, a u sljedećem kolu gostuje kod posljednjeplasiranog Splita.