15C° Duga Resa

15C° Ogulin

15C° Ozalj

Reprezentacije U16 Hrvatske i Engleske odigrale bez pogodaka

Nakon siromašnog prvog poluvremena, naši su u nastavku imali bolje prilike, ali mreže su ostale netaknute.

KARLOVAC – Reprezentacije igrača do 16 godina Hrvatske i Engleske večeras su na Čavlekovom stadionu, u drugom međusobnom prijateljskom ogledu u sklopu Kampa HNS-a, odigrale bez pogodaka.

Prije dva dana Englezi su slavili s 2:0, a večeras su bliže pobjedi bili izabranici Petra Krpana. Nakon uspavanke u prvih 40 minuta, u nastavku su izbornici osvježili momčadi igračima s klupe pa smo vidjeli dobre prilike i s jedne i druge strane, a definitivno bolje bile su hrvatske.

Iz siromašnog prvog dijela, u kojem su momčadi igrale prilično rastrgano i nepovezano, s puno krivih dodavanja i bez pravih prilika, izdvojili smo samo pokušaj Dobbina iz slobodnog udarca u 31. minuti, kojeg je bez problema ukrotio naš vratar Čović.

Nastavak je ponudio više živosti. Već u 44. minuti Barišić je krenuo sam prema engleskom vrataru i pokušao ga zaobići, no ovaj ga je uspio dovoljno omesti da udarac našeg napadača završi pored vratnice. Pet minuta kasnije svoju najbolju priliku na utakmici kreirali su mladi Otočani. Colwill je utrčao iza hrvatske obrane, no sa samo 7-8 metara uspio je promašiti okvir vrata. U 55. minuti u novoj je prilici Barišić. Oteo je loptu engleskoj obrani, sjurio se prema vratima, no u zadnji tren su ga sustigli i omeli u pokušaju udarca prema golu. Dvije minute kasnije dogodila se sumnjiva situacija. Ćubelić je s desne strane htio ubaciti loptu pred gol, ali prešla mu je preko noge i krenula u okvir vratiju. Vratar Boyce-Clarke, koji je malo istrčao, u povratku prema golu uspio ju je uhvatiti na crti, a naši reprezentativci signalizirali su sucu da je engleski čuvar mreže s loptom ušao u vrata. Međutim, pomoćni sudac nije signalizirao pogodak i igra je nastavljena. U 74. minuti zabilježili smo odličan udarac Crnca malo pored desne vratnice, dvije minute kasnije Duvnjak je ukrao loptu engleskoj obrani i pucao iz dobre situacije, ali je vratar obranio njegov pokušaj, a posljednju priliku na susretu imali su Englezi u 77. minuti preko Delapa, ali je iskosa s desne strane pucao preko grede.

Sutra, zadnjeg dana kampa, od 10 sati na Čavlekovom stadionu drugi međusobni dvoboj odigrat će U15 reprezentacije Hrvatske i Albanije.