14C° Ogulin

13C° Ozalj

Rukometaši Dubovca-Gaze nadigrali Buzet II i upisali treću ovosezonsku pobjedu

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bili su Dorian Blašković i Zlatko Gvozdanović s po 8 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 4. kola Druge hrvatske lige Zapad, pobijedili momčad Buzeta II rezultatom 33:28 i došli do svoje treće ovosezonske pobjede.

Karlovčani u prvom dijelu nisu bili dovoljno kvalitetni u obrambenoj fazi igre pa su im solidni Buzećani stalno bili za petama. Međutim, u dvadesetak minuta nastavka bitno su popravili taj segment igre, stvorili prednost i na koncu zasluženo ubilježili dva boda.

Gosti su otvorili utakmicu vodstvom 3:0. Kod 5:3 domaći zabijaju pet pogodaka u nizu, preokreću u 13. minuti na 8:5 i od tog trenutka više nisu ispuštali prednost iz ruku. Još u nekoliko navrata u prvom dijelu imali su +3, ali u samoj završnici Buzet je s dva pogotka smanjio na 14:13 i pri tom rezultatu otišlo se na odmor.

Gosti su držali priključak do 37. minute i rezultata 19:18, a onda su Karlovčani prvo serijom 5:1 odmakli na 24:19, a u 49. minuti došli do +7 (28:21) i usmjerili utakmicu na svoj mlin. Posljednjih deset minuta trener Dino Prezelj dao je priliku igračima s klupe, koji su bez problema sačuvali prednost.

Najefikasniji u karlovačkoj ekipi bili su Blašković i Gvozdanović s po 8 pogodaka, Mandić je dao 6, Krupa-Jurić 4, Marić 3, a Matijašić, Kordić, Matija Belavić i Čavlović po 1 gol.

Ovom pobjedom rukometaši Dubovca-Gaze preuzeli su 2. mjesto ljestvice sa 6 bodova, a hoće li tu i ostati, ovisi o ishodu sutrašnjeg dvoboja Karlovca II i Rovinja. U sljedećem kolu gostuju u Puli kod momčadi Arene-Jadrograda.

‘Plavo-bijeli’ slavili na posljednjem ovosezonskom gostovanju, nadigrali Gradiće s 5:2