10C° Ogulin

6C° Ozalj

5C° Slunj

Rukometaši Dubovca-Gaze u gradskom dvoboju nadigrali Karlovac II

Prvi strijelac utakmice bio je Zlatko Gvozdanović iz pobjedničke momčadi s 10 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Dubovca-Gaze večeras su u dvorani Osnovne škole Grabrik, u gradskom dvoboju 9. kola Druge hrvatske lige Zapad, nadigrali momčad Karlovca II rezultatom 31:20.

‘Žuti’ su utakmicu dobili zahvaljujući iskustvu i fizičkoj premoći u odnosu na mlade Požegine igrače, a upravo ta dva segmenta naglasili smo u najavi susreta kao ključne prednosti Dubovca-Gaze. Karlovac II dobro je ušao u utakmicu, ali u želji za što bržom igrom, koja je njihov glavni adut, napravio je veliki broj tehničkih grešaka krajem prvog i početkom drugog poluvremena, i u tom razdoblju igre ‘žuti’ su prelomili utakmicu u svoju korist i došli do zaslužene pobjede.

Požegina momčad otvorila je susret vodstvom 3:1, a Prezeljeva poravnala na 3:3. Kod 6:5 za ‘plave’ Dubovac-Gaza zabija tri pogotka u nizu i preokreće na 8:6, a Karlovac II uzvraća istom mjerom i ponovo dolazi do prednosti 9:8. I onda kod vodstva 10:9 mladi Požegini rukometaši ulaze u seriju grešaka i promašaja, a ‘žuti’ serijom 5:0 preokreću na 14:10 i prvo poluvrijeme riješavaju u svoju korist 16:11.

S tri nova pogotka na početku nastavka Dubovac-Gaza diže prednost na 19:11 i lagano usmjerava utakmicu na svoj mlin. U 40. minuti na semaforu je bilo 23:13 za ‘žute’ pa je trener Prezelj u igru počeo uvoditi i igrače s klupe, a isto je učinio na drugoj strani i Požega jer je pitanje pobjednika praktički bilo riješeno. Dubovac-Gaza je do kraja bez problema održala visoko vodstvo i zasluženo osvojila oba boda.

U momčadi ‘žutih’ najefikasniji je bio Zlatko Gvozdanović s 10 pogodaka, Blašković je dao 5, Rozgaj 4, Kordić i Čavlović po 3, Marić i Vrgoč po 2, a Matija Belavić i Čulig po 1 gol. Istaknuo se i vratar Horvat s 15 obrana. Strijelce Karlovca II predvodio je Dario Magdić s 5 pogodaka, Bosiljevac je dao 4, Matej Ćelić i Baršić po 3, Kovačić 2, a Lemić, Hreljac i Busak po 1 gol.

S 10 bodova rukometaši Dubovca-Gaze mogli bi prezimiti na 4. mjestu ljestvice (ukoliko Buzet II ne iznenadi Senj), dok je Karlovac II ostao na 6. poziciji s 5 bodova.

STRELJAŠTVO

Strijelci karlovačkog Policajca završili polusezonu na 3. mjestu Prve hrvatske lige u disciplini zračni pištolj