7C° Karlovac

7C° Duga Resa

12C° Ogulin

6C° Ozalj

Rukometaši Karlovca u drugom poluvremenu ‘slomili’ Rudara i prošli u 3. kolo Kupa

Karlovčani riješili utakmicu serijom 6:1 između 43. i 52. minute

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca očekivano su se plasirali u 3. kolo Hrvatskog kupa. Večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 2. kola, pobijedili prvoligaša Rudara iz Ruda rezultatom 36:30.

Naši su prvo poluvrijeme odigrali ‘pod ručnom’. Očito su se željeli pričuvali za nedjeljni prvenstveni ogled s Dubravom jer bili su prilično mlaki, pogotovo u obrani. Bez obzira što su gosti solidna ekipa, koja je u završnici prošle sezone ispala iz Premijer lige, njihovih 17 postignutih pogodaka u prvom dijelu, uz 8 obrana Denisa Karića, definitivno najbolje oslikava kakvo je bilo obrambeno izdanje Karlovčana u prvih 30 minuta.

Nakon izjednačene igre u prvih desetak minuta, naši su se sa četiri pogotka u nizu odvojili na 10:6. No, onda su stali pa su gosti iz Ruda serijom 6:1 u 19. minuti poveli 12:11. Tek u završnici prvog dijela Karlovčani su uspjeli prednost vratiti na svoju stranu i otići na poluvrijeme s vodstvom 18:17.

Nastavak je ponudio puno bolje defenzivno izdanje karlovačkih rukometaša. Već nakon 6 minuta igre odvojili su se na +4 (22:18), a dvoboj su riješili između 43. i 52. minute. Tada su maksimalno pojačali obranu, iskontrirali goste i serijom 6:1 pobjegli na 30:23. U 56. minuti imali su i +9 (34:25), no onda je trenerica Rašić ubacila igrače s klupe pa su gosti do kraja utakmice uspjeli ublažiti poraz.

Najefikasniji u domaćoj momčadi bili su Šnajder i Frketić s po 6 pogodaka, Bačić je dao 5, Rukavina, Perajica, Hadrović, Mrljak i Sudarić po 3, a Obranović i Smojver po 2 gola. Karić je u prvom dijelu, kako smo naveli, imao 8 obrana, a u nastavku je Radočaj prikupio 6, a Glumac 2 (1 sedmerac). Nedostajali su Ostarčević, Crnković te Karlo i Hrvoje Capan.

U 3. kolu Kupa Karlovac bi trebao igrati protiv pobjednika dvoboja prvoligaša Medveščaka i Moslavine.

Leeloo Vukelja i Leon Benković zlatni u Jastrebarskom, Leni Milčić izborio broncu