Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Rukometaši Karlovca imali pobjedu u rukama, a na koncu spasili bod

Najraspoloženiji u karlovačkoj momčadi bio je Karlo Capan s 9 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 9. kola Prve hrvatske lige Jug, odigrali neodlučeno 27:27 s momčadi Kozale iz Rijeke.

Imaju u domaćem taboru za čime žaliti nakon večerašnjeg dvoboja jer imali su pobjedu u rukama, a onda su na kraju spašavali bod. Nakon slabijeg prvog dijela, karlovački su rukometaši u nastavku zaigrali odličnu obranu, preokrenuli susret i došli na prag pobjede. Međutim, sve što su gradili pedeset i dvije-tri minute, prosuli su u završnih sedam-osam i na koncu su spašavali i uspjeli spasiti bod. Nažalost, te posljednje minute pokazale su koliko iskustva nedostaje u ovom mladoj karlovačkoj momčadi jer, iskreno, zaslužila je pobjedu, ali je sama kriva što do nje nije i došla.

Riječani su poveli od početka, a Karlovčani poravnavali. U 17. minuti bilo je 8:7 za goste, a onda su suci Cupek i Kožuhar donijeli tri-četiri vezane odluke na štetu domaće momčadi, a gosti to iskoristili i u 20. minuti se odvojili na 11:7. Zadnjih deset minuta prvog dijela domaća je momčad dobro odigrala i u 28. minuti pogotkom Capana iz protunapada izjednačila na 13:13, ali Riječani su zabili još jednog i na odmor odnijeli gol viška (14:13).

Kao što smo napisali, Karlovčani su u nastavku puno bolje igrali u obrani i to je itekako dalo rezultata. Kod 17:16 za goste domaći nižu tri uzastopna pogotka i u 39. minuti stižu na +2 (19:17). Nova serija domaćih stigla je između 43. i 53. minute. Od 21:20 došli su do 26:21 i činilo se da će upisati nove domaće bodove. Međutim, Riječani su stavili ‘flaster’ na Capana, izolirali najraspoloženijeg domaćeg igrača i Karlovac je upao u probleme. Redao je greške i promašaje i gosti su u 58. minuti poravnali na 26:26. Capan tada ne iskorištava zicer i Riječani na ulasku u posljednju 60. minuti dolaze do vodstva (27:26). Četrnaest sekundi prije kraja susreta Horvat je izborio sedmerac, a Bačić ga realizirao za 27:27 i gostima je ostalo još pet sekundi za napad. Međutim, krenuli su u napad sa šest igrača i vratarom, a zaradili su isključenje kod sedmerca za Karlovac, pa su im suci oduzeli loptu. Domaći su imali još samo tri sekunde za napad, Horvat je dao za Capana, ovaj pucao iz daljine, ali riječki vratar je obranio njegov pokušaj.

Karlo Capan s 9 pogodaka bio je najraspoloženiji u domaćim redovima, Horvat i Janjanin su dali po 5, Bačić i Mrljak po 3, a Frketić 2 gola. Radočaj je prikupio 8 obrana.

U sljedećem kolu Karlovac je ponovo domaćin, a u goste mu stiže momčad Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata.